19 Јуни, 2019
0.0192

Животот е едноставен ако си и ти: Интервју со Ивана Стаменковска, јога инструкторка и инфлуенсерка

Објавено во: Стил 05 Јуни, 2019

Младата јога инструкторка Ивана Стаменковска е инспирација за многу жени. Со нејзината природна убавина и мотивирачки мисли и фотографии, Ивана прави да ја следат повеќе од 30.000 луѓе на Инстаграм. Има 24 години и како голем љубител на животните студира ветерина. Фасцинатно е дека јога-вежбите, кои сега ѝ станаа начин на живот ги научила самата, гледајќи видеа на Јутјуб.

 За вежбање, таа е секогаш расположена а нејзината волја лесно ја пренесува на околината. Со Ивана се дружевме седум дена во Анталија, на инфо-турата на туристичката агенција „Фибула“ од која беше дел. Покрај море, вели таа, се прават најдобрите вежби, а гледајќи ја со каква љубов и умешност ги прави, се уверивме дека е во право. 

* Кога го откри-интересот и љубовта кон јогата? 

- Целиот мој живот бев активна и спортував најразлични нешта. Љубовта кон јогата ми се јави сосема случајно додека вежбав фитнес програма која вклучуваше јога.Од тука започна сѐ. 

Целиот текст читајте го на Женски Магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Јас пред тебе

Јас пред тебе

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би