17 Декември, 2017
0.3482
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

Агробизнис

Николовски – Мохамед Ал Тани: МБХ Холдингот заинтересиран за инвестиции во македонското земјоделство

Николовски – Мохамед Ал Тани: МБХ Холдингот заинтересиран за инвестиции во македонското земјоделство

24 Октомври, 2017

СОБИРАЊЕ НА ПЕЧУРКИ: Едно семејство во сезона може да заработи над 2000 евра

СОБИРАЊЕ НА ПЕЧУРКИ: Едно семејство во сезона може да заработи над 2000 евра

24 Октомври, 2017

Министерот Николовски вети финансиска поддршка за пчеларството

Министерот Николовски вети финансиска поддршка за пчеларството

21 Октомври, 2017

СТАТИСТИКА: Kолку луѓе може да нахрани германски, австриски, француски земјоделец?

СТАТИСТИКА: Kолку луѓе може да нахрани германски, австриски, француски земјоделец?

15 Октомври, 2017

Николовски ги информираше ловните друштва како ќе го унапредуваат ловството

Николовски ги информираше ловните друштва како ќе го унапредуваат ловството

11 Октомври, 2017

Словенија понуди техничка и експертска помош за јакнење на капацитетите на Платежната агенција

Словенија понуди техничка и експертска помош за јакнење на капацитетите на Платежната агенција

10 Октомври, 2017

ЕВТИНА ТАРИФА: Проверете си дали ви е активирана дневната евтина струја

ЕВТИНА ТАРИФА: Проверете си дали ви е активирана дневната евтина струја

10 Октомври, 2017

Николовски: Капацитетите на АПРЗ ќе се стават во функција на земјоделците

Николовски: Капацитетите на АПРЗ ќе се стават во функција на земјоделците

10 Октомври, 2017

Николовски ветува зелена нафта за земјоделците

Николовски ветува зелена нафта за земјоделците

07 Октомври, 2017

Николовски: Производителите на ориз ќе добијат зголемена субвенција од 18 илјади денари по хектар

Николовски: Производителите на ориз ќе добијат зголемена субвенција од 18 илјади денари по хектар

01 Октомври, 2017

Заев од Неготино вети уште по 2 денари субвенција за грозјето

Заев од Неготино вети уште по 2 денари субвенција за грозјето

30 Септември, 2017

МЗШВ отвори кол центар за потребите на земјоделците и агробизнисмените

МЗШВ отвори кол центар за потребите на земјоделците и агробизнисмените

29 Септември, 2017

Охридското езеро се пориби со сто илјади единки охридска пастрмка

Охридското езеро се пориби со сто илјади единки охридска пастрмка

28 Септември, 2017

Министерот Николовски најави изнаоѓање на нови пазари за извоз на македонските јаболка

Министерот Николовски најави изнаоѓање на нови пазари за извоз на македонските јаболка

27 Септември, 2017

МЗШВ: Се деблокира процесот за исплата на обештетувањата од штетите од временските неприлики во 2016 година

МЗШВ: Се деблокира процесот за исплата на обештетувањата од штетите од временските неприлики во 2016 година

26 Септември, 2017

НАМИРНИЦА НА КОЈА И СЕ ЗАКАНУВА ИСЧЕЗНУВАЊЕ: На европскиот пазар поскапе за 190%

НАМИРНИЦА НА КОЈА И СЕ ЗАКАНУВА ИСЧЕЗНУВАЊЕ: На европскиот пазар поскапе за 190%

25 Септември, 2017

МЗШВ достави 13.580 барања до Бирото за судски вештачења за проценка на штетите од годинешните пролетни мразеви

МЗШВ достави 13.580 барања до Бирото за судски вештачења за проценка на штетите од годинешните пролетни мразеви

22 Септември, 2017

Министерот Николовски најави системски мерки за развој на пчеларството

Министерот Николовски најави системски мерки за развој на пчеларството

21 Септември, 2017