24 Февруари, 2018
0.3158
    ALK 7926.24    0.48%     GRNT 818    0.99%     KMB 3350.61    -0.14%     PPIV 39900    2.05%     RMDEN15 95    -0.11%     RMDEN16 95    0%     STBP 650    8.33%     STIL 140    0%     TEL 295    -0.18%     TNB 14052.14    2.39%     TPLF 1712.35    0.69%     UNI 2050    0%     VITA 7790    0%

Агробизнис

Македонија во 2018 година ќе биде партнер на Интернационалниот саем за земјоделство и храна во Словенија

Македонија во 2018 година ќе биде партнер на Интернационалниот саем за земјоделство и храна во Словенија

26 Август, 2017

Словенија ќе и помага на Македонија во јакнење на Платежната агенција и советодавните служби за земјоделците

Словенија ќе и помага на Македонија во јакнење на Платежната агенција и советодавните служби за земјоделците

25 Август, 2017

Зошто руските контрасанкции ги погодија самите Руси?

Зошто руските контрасанкции ги погодија самите Руси?

25 Август, 2017

Со заедничка декларација, министрите од Централна и Источна Европа и од НР Кина се обврзаа на унапредување на трговската соработка

Со заедничка декларација, министрите од Централна и Источна Европа и од НР Кина се обврзаа на унапредување на трговската соработка

25 Август, 2017

МЗШВ: Рокот за аплицирање за субвенции од Програмата за 2017-та е до 15-ти септември, а за мерката Млад земјоделец до 29 август

МЗШВ: Рокот за аплицирање за субвенции од Програмата за 2017-та е до 15-ти септември, а за мерката Млад земјоделец до 29 август

24 Август, 2017

Со пари од ИПА фондовите државната фитосанитарна лабораторија доби нова софистицирана опрема

Со пари од ИПА фондовите државната фитосанитарна лабораторија доби нова софистицирана опрема

23 Август, 2017

Стратешки насоки за развој на македонското земјоделство

Стратешки насоки за развој на македонското земјоделство

23 Август, 2017

По осум години МЗШВ изврши авионско снимање на целата територија на Република Македонија

По осум години МЗШВ изврши авионско снимање на целата територија на Република Македонија

22 Август, 2017

Стратешки насоки за развој на македонското земјоделство

Стратешки насоки за развој на македонското земјоделство

22 Август, 2017

Лозарите бараат откупна цена на смедеревката да биде 13 денари за килограм, на вранецот 15

Лозарите бараат откупна цена на смедеревката да биде 13 денари за килограм, на вранецот 15

21 Август, 2017

Потпишан договорот за проектот за Реонизација на земјоделското производство

Потпишан договорот за проектот за Реонизација на земјоделското производство

19 Август, 2017

Исплатени над 5,7 милиони евра субвенции за земјоделците

Исплатени над 5,7 милиони евра субвенции за земјоделците

18 Август, 2017

Економисти направиле одличен бизнис, извезуваат во странство

Економисти направиле одличен бизнис, извезуваат во странство

16 Август, 2017

МЗШВ даде согласност за враќање на делумна забрана за движење во шуми, целосната забрана останува само за Македонски Брод и Чашка

МЗШВ даде согласност за враќање на делумна забрана за движење во шуми, целосната забрана останува само за Македонски Брод и Чашка

15 Август, 2017

Николовски најави дека месецов сите земјоделци ќе ги добијат субвенциите

Николовски најави дека месецов сите земјоделци ќе ги добијат субвенциите

14 Август, 2017

Овие мерки се преземени од МЗШВ за справување со пожарите

Овие мерки се преземени од МЗШВ за справување со пожарите

11 Август, 2017

ХРВАТСКА ПОПУШТИ: Еве под кои услови ќе може да се извезува овошје и зеленчук

ХРВАТСКА ПОПУШТИ: Еве под кои услови ќе може да се извезува овошје и зеленчук

10 Август, 2017

ОВА ОВОШЈЕ Е ПРОФИТАБИЛНО: Можете да заработите и по 30.000 евра

ОВА ОВОШЈЕ Е ПРОФИТАБИЛНО: Можете да заработите и по 30.000 евра

08 Август, 2017