22 Ноември, 2017
0.6016
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

Анализа

Воведувањето на данокот за јаглерод може да избрише до 1,5 трилиони долари од глобалните профити

Воведувањето на данокот за јаглерод може да избрише до 1,5 трилиони долари од глобалните профити

05 Септември, 2017

Ало Таравари - Министер за „маркетинг“ здравство или градоначалник?

Ало Таравари - Министер за „маркетинг“ здравство или градоначалник?

04 Септември, 2017

Ќе го следи ли СДСМ блефот на Жерновски за општина Центар?

Ќе го следи ли СДСМ блефот на Жерновски за општина Центар?

03 Септември, 2017

БИЗНИС КОЈ ЦВЕТА СО ВЕКОВИ: Зошто канабисот - е

БИЗНИС КОЈ ЦВЕТА СО ВЕКОВИ: Зошто канабисот - е "Зеленото злато" на Кина?

02 Септември, 2017

Нестле ја затвора својата фабрика за здрава кожа во Швајцарија

Нестле ја затвора својата фабрика за здрава кожа во Швајцарија

31 Август, 2017

Тинејџерите се помалку го користат Фејсбук: Која социјална мрежа ја „окупираат“ се повеќе?

Тинејџерите се помалку го користат Фејсбук: Која социјална мрежа ја „окупираат“ се повеќе?

28 Август, 2017

Мандатот на Драги истекува во 2019 година, но комплицираната трка за неговата фотелја започна

Мандатот на Драги истекува во 2019 година, но комплицираната трка за неговата фотелја започна

25 Август, 2017

Каков ќе биде бумеранг ефектот на вратените источно-европски граѓани од Западот?

Каков ќе биде бумеранг ефектот на вратените источно-европски граѓани од Западот?

22 Август, 2017

Кој најмногу ќари, а кој изгуби од македонските спортски обложувалници?

Кој најмногу ќари, а кој изгуби од македонските спортски обложувалници?

16 Август, 2017

САД ја почнаa втората Студена војна против Русија

САД ја почнаa втората Студена војна против Русија

03 Август, 2017

Што ќе се случи по поразот на ИСИС?

Што ќе се случи по поразот на ИСИС?

03 Август, 2017

Шест потенцијални кризи, кои можат да ја растресат ЕУ во текот на летото

Шест потенцијални кризи, кои можат да ја растресат ЕУ во текот на летото

02 Август, 2017

Од денес човештвото живее „на кредит“ на Земјата

Од денес човештвото живее „на кредит“ на Земјата

02 Август, 2017

Тензичен Илинден

Тензичен Илинден

01 Август, 2017

Зошто над милијарда евра лежат по трансакциски сметки во трите најголеми банки ?

Зошто над милијарда евра лежат по трансакциски сметки во трите најголеми банки ?

31 Јули, 2017

ШЕФ НАФТАШ: Нафтата нема да излезе од мода преку ноќ

ШЕФ НАФТАШ: Нафтата нема да излезе од мода преку ноќ

30 Јули, 2017

Ќе се претвори ли Венецуела во првата пропадната држава производител на нафта?

Ќе се претвори ли Венецуела во првата пропадната држава производител на нафта?

29 Јули, 2017

Уште Зврлевски да биде сменет па ќе „тргне“ со реформите

Уште Зврлевски да биде сменет па ќе „тргне“ со реформите

28 Јули, 2017