24 Февруари, 2018
0.3224
    ALK 7926.24    0.48%     GRNT 818    0.99%     KMB 3350.61    -0.14%     PPIV 39900    2.05%     RMDEN15 95    -0.11%     RMDEN16 95    0%     STBP 650    8.33%     STIL 140    0%     TEL 295    -0.18%     TNB 14052.14    2.39%     TPLF 1712.35    0.69%     UNI 2050    0%     VITA 7790    0%

Анализа

Трпеноски: Заев не е свртен во државата, да не заборави на домашните проблеми

Трпеноски: Заев не е свртен во државата, да не заборави на домашните проблеми

10 Декември, 2017

Ризаов: Ако „груевизмот“ кој беше соборен се замени „заевизам“, тоа ќе биде уште поголема катастрофа

Ризаов: Ако „груевизмот“ кој беше соборен се замени „заевизам“, тоа ќе биде уште поголема катастрофа

10 Декември, 2017

Муслиу: Енергична влада со енергичен премиер

Муслиу: Енергична влада со енергичен премиер

10 Декември, 2017

Заев за предизвикот на МПЦ - Таа е реалност во православниот свет

Заев за предизвикот на МПЦ - Таа е реалност во православниот свет

08 Декември, 2017

Се отвори ли Пандорината кутија за менување на учебниците, па и на тие по историја?

Се отвори ли Пандорината кутија за менување на учебниците, па и на тие по историја?

08 Декември, 2017

Црно на бело - Што ДИК се сложи да си подели од пари и кога?

Црно на бело - Што ДИК се сложи да си подели од пари и кога?

06 Декември, 2017

Силно се лобира за Љубчо Георгиевски како „џокер во покер“

Силно се лобира за Љубчо Георгиевски како „џокер во покер“

05 Декември, 2017

Нема правда нема мир во верзија на Никола Груевски

Нема правда нема мир во верзија на Никола Груевски

04 Декември, 2017

Кој ќе го води сега случајот „Монструм“ и дали бомбите ќе „пукнат“?

Кој ќе го води сега случајот „Монструм“ и дали бомбите ќе „пукнат“?

03 Декември, 2017

Зошто целата процедура за одземање имунитет кога на шесте пратеници не им следува?

Зошто целата процедура за одземање имунитет кога на шесте пратеници не им следува?

30 Ноември, 2017

Може ли СЈО да си се „врати“ во ЈОРМ?

Може ли СЈО да си се „врати“ во ЈОРМ?

30 Ноември, 2017

Дали Венецијанската комисија ќе ја реши „двојазичноста“

Дали Венецијанската комисија ќе ја реши „двојазичноста“

27 Ноември, 2017

Заев ги игра сите соседи, дали крешендото е решавање на спорот со Грција?

Заев ги игра сите соседи, дали крешендото е решавање на спорот со Грција?

21 Ноември, 2017

Ќе влезе ли Јовевски во пакет со новите министри во Собрание?

Ќе влезе ли Јовевски во пакет со новите министри во Собрание?

20 Ноември, 2017

Супер што Владата обезбеди инкубатори, но зошто киксна со самофалбите?

Супер што Владата обезбеди инкубатори, но зошто киксна со самофалбите?

16 Ноември, 2017

Дали Имер Алиу е џокерот за новото владино мнозинство?

Дали Имер Алиу е џокерот за новото владино мнозинство?

10 Ноември, 2017

Кој сектор ќе добие најмногу, а кој најмалку со новиот буџет?

Кој сектор ќе добие најмногу, а кој најмалку со новиот буџет?

09 Ноември, 2017

Дали исфрлањето отрови во воздухот треба да се казнува исто како обид за убиство?

Дали исфрлањето отрови во воздухот треба да се казнува исто како обид за убиство?

09 Ноември, 2017