22 Октомври, 2017
0.8403
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

Финансии

„Гугл“ потрошил 1,3 милијарди долари на преземања

„Гугл“ потрошил 1,3 милијарди долари на преземања

27 Јули, 2013

Со профит од 5,2 милијарди долари, Самсунг стана лидер во производството на мобилни

Со профит од 5,2 милијарди долари, Самсунг стана лидер во производството на мобилни

27 Јули, 2013

Ајнхорн го продава својот дел од Мајкрософт: „Компанијата погрешно ја водат“

Ајнхорн го продава својот дел од Мајкрософт: „Компанијата погрешно ја водат“

27 Јули, 2013

Индексот МБИ 10 на ниво од 1.675 индексни поени, најниско во последните три години!

Индексот МБИ 10 на ниво од 1.675 индексни поени, најниско во последните три години!

26 Јули, 2013

Европските берзии зајакнаа на почетокот од тргувањето

Европските берзии зајакнаа на почетокот од тргувањето

26 Јули, 2013

Владата веќе потроши 80% од буџетскиот дефицит

Владата веќе потроши 80% од буџетскиот дефицит

26 Јули, 2013

Пад на јапонскиот индекс Nikkei 225 за 3,6 отсто на берзата во Токио

Пад на јапонскиот индекс Nikkei 225 за 3,6 отсто на берзата во Токио

26 Јули, 2013

„General Motors“ се врати на лидерската позиција

„General Motors“ се врати на лидерската позиција

26 Јули, 2013

За опозицијата новите задолжувања водат кон колапс, за власта – долговите не се проблем

За опозицијата новите задолжувања водат кон колапс, за власта – долговите не се проблем

24 Јули, 2013

Мина едно економско полугодие, штедењето сопре, пораснаа нефункционалните кредити!

Мина едно економско полугодие, штедењето сопре, пораснаа нефункционалните кредити!

24 Јули, 2013

Стопанска Банка Битола: за штедење во евра – камата однапред !

Стопанска Банка Битола: за штедење во евра – камата однапред !

23 Јули, 2013

Владата утре ќе ја задолжи државата со нови 18,8 милиони евра

Владата утре ќе ја задолжи државата со нови 18,8 милиони евра

22 Јули, 2013

Стопанска банка промовираше трансакциски пакет за мали и микро компании

Стопанска банка промовираше трансакциски пакет за мали и микро компании

22 Јули, 2013

Профитот на Ericsson порасна за 26%, но приходите од продажба се исти

Профитот на Ericsson порасна за 26%, но приходите од продажба се исти

19 Јули, 2013

Форекс семинар, како да се заработат пари?

Форекс семинар, како да се заработат пари?

18 Јули, 2013

НЛБ Нов Пензиски Фонд: како до посигурна пензија?

НЛБ Нов Пензиски Фонд: како до посигурна пензија?

16 Јули, 2013

Кредити од 5.000 до 10.000 евра за развој на мали бизниси од Стопанска Банка – Битола

Кредити од 5.000 до 10.000 евра за развој на мали бизниси од Стопанска Банка – Битола

16 Јули, 2013

Да ти се смати од камати!

Да ти се смати од камати!

15 Јули, 2013