31 Мај, 2020
0.0180

Адвокат Јанаки Митровски: Ми пречат препотентни луѓе кои не носат кошула ако не е 300 евра

Објавено во: Стил 13 Мај, 2020

Фуриозен, автентичен и без влакна на јазик- така некако би изгледал првичниот впечаток за адвокатот Јанаки Митровски. Вториот впечаток кој се граничи со првиот е неговиот стил на облекување- необично уникатен... за еден човек на кој вистината му е приоритет. Судењата му се секојдневие, а тој не се плаши да ризикува кога истата таа вистина е во прашање:

- Одамна се решив дека финансиите нема да ми бидат главен мотив во мојата работа. Знам дека звучи малку неверојатно од устата на адвокат, но така е. Едноставно нема потреба да се бркаат пари, има и многу поважни работи во животот, пред се‘ да се биде чесен....

Целата приказна читајте ја на машки магазин


Можеби ќе ве интересира

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место