24 Јуни, 2024
0.0222

АКТИВИРАН Е AMBER ALERT: Исчезна 11 годишно девојче во Грција

Објавено во: Балкан 10 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Исчезна 11 годишно девојче во Грција поради што е активиран Amber alert.

Организацијата „The Smile of the Child“ активира килибарна тревога поради исчезнување на 11-годишно девојче од селото Миртија во областа Илија во западниот дел на државата. Василики Николопулу (11) исчезнала вчера вечерта во 21 часот и 10 минути.

Василики има кафена коса и кафени очи, висока е 150 сантиметри и е со нормална тежина. На денот на нејзиното исчезнување носела бел фустан и бели влечки. Секој кој има информации за девојчето се замолува веднаш да ја извести организацијата или да се обрати во полиција.

За исчезнувањето на девојчето денеска е информирана организацијата „The Smile of the Child“ и веднаш по наредба на обвинителот бил активиран механизмот за тревога Амбер бидејќи постојат причини да се верува дека нејзиниот живот е во опасност, јавуваат грчките медиуми.

Лани во декември исчезнаа две девојчиња во Грција, но потоа беа најдени. 

Можеби ќе ве интересира

МЕСЕЧНО ЗАРАБОТУВААТ ДО 3.000 ЕВРА! Регионот ги бара овие работници, платите вртоглаво растат

МЕСЕЧНО ЗАРАБОТУВААТ ДО 3.000 ЕВРА! Регионот ги бара овие работници, платите вртоглаво растат

Фајненшл тајмс: Србија индиректно извезла муниција во Украина за 800 милиони евра

Фајненшл тајмс: Србија индиректно извезла муниција во Украина за 800 милиони евра

ДАЛИ БЛАЖИЌ ИМАЛ ПОМОШ, ГО ЧЕКАЛ АВТОМОБИЛ? Мештаните откриваат нови детали од ужасниот масакр во Младеновац

ДАЛИ БЛАЖИЌ ИМАЛ ПОМОШ, ГО ЧЕКАЛ АВТОМОБИЛ? Мештаните откриваат нови детали од ужасниот масакр во Младеновац

ВАЖНО ЗА СИТЕ КОИ ПЛАНИРААТ ДА ПАТУВААТ ЗА ГРЦИЈА: застој на обиколницата кај Солун кој ќе трае подолг период

ВАЖНО ЗА СИТЕ КОИ ПЛАНИРААТ ДА ПАТУВААТ ЗА ГРЦИЈА: застој на обиколницата кај Солун кој ќе трае подолг период

ХОРОР ВО СОСЕДСТВОТО! Град со големина на јајце уби домашни животни, скршени коли, покриви: вонредна состојба по силното невреме (ВИДЕО)

ХОРОР ВО СОСЕДСТВОТО! Град со големина на јајце уби домашни животни, скршени коли, покриви: вонредна состојба по силното невреме (ВИДЕО)

Србија доби воз со кој од Белград до Скопје ќе се патува два часа

Србија доби воз со кој од Белград до Скопје ќе се патува два часа

Истрага дали навистина климатизерите го оставија регионот без струја

Истрага дали навистина климатизерите го оставија регионот без струја

Злоупотреба на средствата од ИПАРД, ЕУ го блокира пакетот со 112 милиони евра за Албанија

Злоупотреба на средствата од ИПАРД, ЕУ го блокира пакетот со 112 милиони евра за Албанија

ХЕРОЈСКИ ПОТЕГ НА МАКЕДОНЕЦ НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ: спасил давеник од Франција

ХЕРОЈСКИ ПОТЕГ НА МАКЕДОНЕЦ НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ: спасил давеник од Франција