14 Април, 2024
0.0336

АПАСИЕВ: Со месеци местеле анкети во нивна корист и во корист на ЗНАМ, за да ја маргинализираат Левица

Објавено во: Македонија 03 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев ги коментира обвинувањата меѓу двете најголеми партии, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за местење на анкети со цел да се влијае на јавното мислење. 

Апасиев вели дека целта била да се маргинализира Левица. 


ИПИС најави тужби по обвинувањата на СДСМ дека анкетите за изборите се лажни. 

СДСМ, објавувајќи документи, денеска обвини дека ВМРО-ДПМНЕ направила оперативен план кој се однесува на пласирање на лажни анкети за рејтинзите на политичарите и партиите. По ваквите обвинувања, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе поднесе тужба за клевета против СДСМ.

Можеби ќе ве интересира

Откажан митинг во Гостивар поради фатална сообраќајна несреќа

Откажан митинг во Гостивар поради фатална сообраќајна несреќа

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го одбија „пазарот“ на ДУИ

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го одбија „пазарот“ на ДУИ

Илир Мета: Поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, верувам ги научи грешките од непотизмот

Илир Мета: Поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, верувам ги научи грешките од непотизмот

Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски

Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски

Македонија ќе признае геноцид во Сребреница

Македонија ќе признае геноцид во Сребреница

Тошковски: Конечно најдов време за семејството

Тошковски: Конечно најдов време за семејството

Вандализирани „урни“ во Могилата на непобедените

Вандализирани „урни“ во Могилата на непобедените

Османи: Кризниот штаб чека повици од луѓето во Израел за евакуација

Османи: Кризниот штаб чека повици од луѓето во Израел за евакуација

Помошникот на Мијалков, Горан Грујевски, уапсен па пуштен во Загреб

Помошникот на Мијалков, Горан Грујевски, уапсен па пуштен во Загреб