23 Април, 2024
0.0283

АВСТРИСКАТА ПОЛИЦИЈА ИЗЛЕЗЕ СО СТАВ: Дали девојчето снимено во Виена е Данка?

Објавено во: Балкан 02 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Не можеме со 100 отсто сигурност да кажеме дали исчезнатото девојче е на видеото, изјави денеска за Клајн Цајтунг портпаролот на виенската полиција, Маркус Дитрих.

Тој рече дека австриската полиција се обидува да го потврди идентитетот на девојчето од видеото со помош на достапната технологија.

„Човекот кој го направи видеото е сослушан и во моментов нема други сведоци. Приоритет на полицијата е да го пронајде девојчето од видеото и двете жени со кои била. Истрагата е во тек и нашите детективи добро напредуваат. Штом имаме нови информации, веднаш ќе ја информираме јавноста“, изјави портпаролот на виенската полиција.

Српски државјанин во Виена за време на викендот сними видео од дете кое личи на Данка и две жени од Романија кои беа со него. 

Данка Илиќ исчезна во вторникот во близина на Бор. 

Семејството на Данка се жали дека во медиумите имало многу шпекулации. 

Можеби ќе ве интересира

САД ДО СРБИЈА: Ќе мора да се соочите со резолуцијата за Сребреница

САД ДО СРБИЈА: Ќе мора да се соочите со резолуцијата за Сребреница

ПРИСТИГНА ОБДУКЦИСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ДАЛИБОР ДРАГИЈЕВИЌ: Од што почина братот на убиецот на Данка?

ПРИСТИГНА ОБДУКЦИСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ДАЛИБОР ДРАГИЈЕВИЌ: Од што почина братот на убиецот на Данка?

НАГЛО ПОСКАПЕ ЗЕМЈИШТЕТО ВО ВОЈВОДИНА: Хектар чини 120.000 евра

НАГЛО ПОСКАПЕ ЗЕМЈИШТЕТО ВО ВОЈВОДИНА: Хектар чини 120.000 евра

ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ: Србија мора да се откаже од Косово?

ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ: Србија мора да се откаже од Косово?

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ПРЕД ДА ЗАМИНЕТЕ НА ПАТУВАЊЕ: Колку е патарината во Србија и земјите од регионот?

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ПРЕД ДА ЗАМИНЕТЕ НА ПАТУВАЊЕ: Колку е патарината во Србија и земјите од регионот?

МНОГУ НАШИ НА ПЕЧАЛБА ВО ХРВАТСКА: Еве кои права ви следуваат и дали смеат газдите да ве тераат на прекувремена работа

МНОГУ НАШИ НА ПЕЧАЛБА ВО ХРВАТСКА: Еве кои права ви следуваат и дали смеат газдите да ве тераат на прекувремена работа

КУЌА НА КРИТ ЗА САМО 60 ИЛЈАДИ ЕВРА: Во грчки стил, пространа и е со тераса на покривот

КУЌА НА КРИТ ЗА САМО 60 ИЛЈАДИ ЕВРА: Во грчки стил, пространа и е со тераса на покривот

АКО ПАТУВАТЕ ПРЕКУ БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ, ОВА ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Се менуваат правилата, пасошката контрола ќе се врши на поинаков начин

АКО ПАТУВАТЕ ПРЕКУ БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ, ОВА ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Се менуваат правилата, пасошката контрола ќе се врши на поинаков начин

ЕВЕ КАКВИ ПРИДОБИВКИ НОСИ ОТВОРЕН БАЛКАН: Бенефити има во туризмот, економијата и транспортот

ЕВЕ КАКВИ ПРИДОБИВКИ НОСИ ОТВОРЕН БАЛКАН: Бенефити има во туризмот, економијата и транспортот