05 Јуни, 2023
0.0225

Белградската кула во знакот на Новак: Вака Србија му се заблагодари на Ѓоковиќ

Објавено во: Балкан 29 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Честитки пристигнуваат од сите страни, а меѓу нив беше и „белградската“ кула која се наоѓа на шеталиштето Сава, а блескаше во чест на најдобриот српски тенисер.

Веќе нема дилема. Новак Ѓоковиќ е најдобар во историјата. Тоа уште еднаш го потврди освојувајќи ја јубилејната 10-та титула на Австралија опен, а воедно и 22-риот Грен слем во својата богата кариера.

Новак ечеше низ Мелбурн. Ниту повредата на задната ложа, ниту силно мотивираните противници, кои ги „пореди“ како на лента, не можеа да направат ништо за него. Последен во низата беше Стефанос Циципас, кого Ноле го совлада во финалето, со фантастични 3:0 во сетови.

Честитки пристигнуваат од сите страни, а меѓу нив беше и „белградската“ кула која се наоѓа на шеталиштето Сава, а блескаше во чест на најдобриот српски тенисер. 

Видео од белградската кула која блескаше во чест на Ѓоковиќ може да го видите на следниов линк.

Можеби ќе ве интересира

БРНАБИЌ Е ПОДГОТВЕНА ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Премиерката не е против избори

БРНАБИЌ Е ПОДГОТВЕНА ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Премиерката не е против избори

ГАЗДА ОД ХРВАТСКА ПЛАТИL ДЕТЕКТИВ ДА СЛЕДИ БОЛЕН РАБОТНИК : Судскиот спор не заврши добро за него!

ГАЗДА ОД ХРВАТСКА ПЛАТИL ДЕТЕКТИВ ДА СЛЕДИ БОЛЕН РАБОТНИК : Судскиот спор не заврши добро за него!

ШТО ГИ НЕРВИРА НАШИТЕ СОСЕДИ? Некој бурек, некој Србин, а Македонија - Бугарија

ШТО ГИ НЕРВИРА НАШИТЕ СОСЕДИ? Некој бурек, некој Србин, а Македонија - Бугарија

Ескобар: Тензиите на северот на Косово делумно се резултат на неподготвеноста на Приштина да ја слуша меѓународната заедница

Ескобар: Тензиите на северот на Косово делумно се резултат на неподготвеноста на Приштина да ја слуша меѓународната заедница

ЕВЕ КОЛКАВА Е ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА ВО ЦРНА ГОРА: Повисока е од нашата

ЕВЕ КОЛКАВА Е ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА ВО ЦРНА ГОРА: Повисока е од нашата

И ГЛИГОРОВА СЕ ОГЛАСИ ЗА СЛУЧАЈОТ „РИБНИКАР“: Психолозите, педагозите, социолозите и психијатрите, потфрлуваат кога се работи за т.н гранични пореметувања на личност

И ГЛИГОРОВА СЕ ОГЛАСИ ЗА СЛУЧАЈОТ „РИБНИКАР“: Психолозите, педагозите, социолозите и психијатрите, потфрлуваат кога се работи за т.н гранични пореметувања на личност

ТРГНАЛЕ ПО БАНАНИ,НАШЛЕ КОКАИН:15 милиони евра дрога,сокриена во магацин

ТРГНАЛЕ ПО БАНАНИ,НАШЛЕ КОКАИН:15 милиони евра дрога,сокриена во магацин

„АКО ИМА ДНО, ГО ДОПРЕВМЕ ТОЈ ДЕН“ - Масовен протест во Белград, граѓаните скандираат „Вучиќ, оди си“

„АКО ИМА ДНО, ГО ДОПРЕВМЕ ТОЈ ДЕН“ - Масовен протест во Белград, граѓаните скандираат „Вучиќ, оди си“

САКАМЕ ОВА ДА ГО ЗАБОРАВИМЕ И ДА ГО ПОЧНЕМЕ ЖИВОТОТ КАКО НОВИ РОДИТЕЛИ - Хрватите се вратија од Замбија, бараат мир за себе и за децата

САКАМЕ ОВА ДА ГО ЗАБОРАВИМЕ И ДА ГО ПОЧНЕМЕ ЖИВОТОТ КАКО НОВИ РОДИТЕЛИ - Хрватите се вратија од Замбија, бараат мир за себе и за децата