28 Јануари, 2023
0.0255

БОЛНО СЛАБА - Следбениците со жестоки критики кон Јелена Ѓоковиќ за нејзиниот изглед

Објавено во: Стил 18 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Сопругата на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, која важи за негувана жена која посветува големо внимание на исхраната, но е и доста активна физички.

Јелена неретко со своите обожаватели на социјалните мрежи дели совети за тренирање и како да остане во топ-форма.

Поубавата половина на светскиот тенисерски ас воедно е и веган, се грижи за здрава исхрана, и таа редовно споделува со своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм за своите спортски активности, но и моменти од фамилијарното секојдневие. 

Деновиве Јелена се пофали дека успешно ја завршила домашната задача што и ја дал нејзиниот инструктор за капеира, бразилска боречка вештина од која Новак бил импресиониран.

View this post on Instagram

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)


Мајсторот се вика Марсело Сантош и со години живее во Белград. Јелена во оваа прилика не само што покажа дека е во топ форма, туку и дека ја прилагодила својата линија.

Иако не недостигаа комплименти, имаше и сосема спротивни реакции. 

Многу нејзини следбеници сметаат дека Јелена е преслаба, па не штедеа зборови со кои ја критикуваа нејзината линија. Изненадија коментарите од типот „болно слаба“, но имаше и такви кои ја пофалија за успешно изведените задачи.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Можеби ќе ве интересира

ПАРФЕМ СО 2 ГИНИСОВИ РЕКОРДИ ПРОДАДЕН ЗА 1,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! Шишето е украсено со дијаманти и бисери

ПАРФЕМ СО 2 ГИНИСОВИ РЕКОРДИ ПРОДАДЕН ЗА 1,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! Шишето е украсено со дијаманти и бисери

Поентата на овој наш живот е да бидеме репродуктивни, да ни се шири семејството: Ексклузивно интервју со Цеца Ражнатовиќ за Женски магазин

Поентата на овој наш живот е да бидеме репродуктивни, да ни се шири семејството: Ексклузивно интервју со Цеца Ражнатовиќ за Женски магазин

ОВОЈ ЦВЕТ ТРЕБА ДА СЕ ИМА ВО СТАНОТ - ги брка лошите луѓе и депресијата, а ги чува добрите односи во семејството

ОВОЈ ЦВЕТ ТРЕБА ДА СЕ ИМА ВО СТАНОТ - ги брка лошите луѓе и депресијата, а ги чува добрите односи во семејството

ВНУКАТА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА БРЕМЕНА! Бакингемската палата сподели радосна вест, еве кога се очекува новороденчето!

ВНУКАТА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА БРЕМЕНА! Бакингемската палата сподели радосна вест, еве кога се очекува новороденчето!

ОДБИВАМ ДА СУМ РОБ НА ГОДИНИТЕ КОИ ДОАЃААТ, ОДБИВАМ ДА СЕ ЛИШАМ ОД РАБОТИ КОИ НЕ МИ ЛИЧАТ НА ГОДИНИТЕ - Ана Бунтеска за 51-от роденден

ОДБИВАМ ДА СУМ РОБ НА ГОДИНИТЕ КОИ ДОАЃААТ, ОДБИВАМ ДА СЕ ЛИШАМ ОД РАБОТИ КОИ НЕ МИ ЛИЧАТ НА ГОДИНИТЕ - Ана Бунтеска за 51-от роденден

Родителите нѐ испраќаа за Австралија, а ние се шегувавме со нив: Андријана со љубов се сеќава на приказни со Тоше

Родителите нѐ испраќаа за Австралија, а ние се шегувавме со нив: Андријана со љубов се сеќава на приказни со Тоше

Антониа наполни 22 години и објави дека е бремена: Партнерот е долгогодишен пријател на Иван (ФОТО)

Антониа наполни 22 години и објави дека е бремена: Партнерот е долгогодишен пријател на Иван (ФОТО)

МНОГУ НИ НЕДОСТИГАШ БАТЕ, КАКО ВРЕМЕТО ДА ЗАСТАНАЛО, НИШТО НЕ Е ИСТО КАКО ПОРАНО - сеќавањата на Тоше никогаш нема да избледат

МНОГУ НИ НЕДОСТИГАШ БАТЕ, КАКО ВРЕМЕТО ДА ЗАСТАНАЛО, НИШТО НЕ Е ИСТО КАКО ПОРАНО - сеќавањата на Тоше никогаш нема да избледат