28 Јануари, 2023
0.0401

Дали професорката од Трстеник доби извинување од учениците кои ја исмеваа?

Објавено во: Балкан 05 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Српската професорка Марија Стевановиќ, која работи во техничкото училиште во Трстеник вели дека е трогната од поддршката на нејзините колеги. Но, ниту еден од учениците, ниту нивните родители не се извиниле, откако на час учениците ја малтретираа, исмеваа, го повлекоа нејзиното столче за да падне. 

Жената е на боледување, а илјадници нејзин колеги протестираа со цел да се подобрат условите за работа и да не трпат малтретирање на работа. 

Момчето кое учестуваше во инцидентот, се обидело да изврши самоубиство и е пренесено во болницата во Крушевац. Неговата состојба е стабилна, а српските медиуми пренесуваат дека татко му пријавил дека момчето се обидело да се самоубие.

По инцидентот, училиштето избрка двајца од учениците. 

Можеби ќе ве интересира

Четворица хрватски морепловци во притвор зошто овозможиле бегство на јахтата на Усманов

Четворица хрватски морепловци во притвор зошто овозможиле бегство на јахтата на Усманов

Албанската мафија инсталирала 39 тајни камери во Корча и Подградец за да ја следи полицијата

Албанската мафија инсталирала 39 тајни камери во Корча и Подградец за да ја следи полицијата

ЈАГМА ЗА ОВАА РАБОТА ВО СРБИЈА - заработуваат дури и повеќе од програмерите, а немаат фиксно работно време

ЈАГМА ЗА ОВАА РАБОТА ВО СРБИЈА - заработуваат дури и повеќе од програмерите, а немаат фиксно работно време

ПУТИНОВИОТ ПРОПАГАНДИСТ ГО ФАЛИ МИЛАНОВИЌ - „Тоа не го кажува било кој, туку претседателот на Хрватска“

ПУТИНОВИОТ ПРОПАГАНДИСТ ГО ФАЛИ МИЛАНОВИЌ - „Тоа не го кажува било кој, туку претседателот на Хрватска“

ДЕЛОВИ ОД ГРЦИЈА ПОД ВОДА: Службите спасуваа луѓе од лифтови и сечеа дрвја

ДЕЛОВИ ОД ГРЦИЈА ПОД ВОДА: Службите спасуваа луѓе од лифтови и сечеа дрвја

Градоначалникот на Белград купил вила во Трст за 820 илјади евра - НЕ БИЛА ПРИЈАВЕНА

Градоначалникот на Белград купил вила во Трст за 820 илјади евра - НЕ БИЛА ПРИЈАВЕНА

Дали Вучиќ ќе го потпише договорот за Косово или ќе има референдум?

Дали Вучиќ ќе го потпише договорот за Косово или ќе има референдум?

ПОСВОИЈА ДЕВОЈЧЕ НА КОЕ МУ ПОЧИНА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО - хуманоста на Бранкица и Слободан го расплака регионот

ПОСВОИЈА ДЕВОЈЧЕ НА КОЕ МУ ПОЧИНА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО - хуманоста на Бранкица и Слободан го расплака регионот

Дипломатска офанзива: ЕУ бара од БиХ да воведе визни санкции за Русија

Дипломатска офанзива: ЕУ бара од БиХ да воведе визни санкции за Русија