19 Април, 2019
0.0220

Don’t you MILF me!

Објавено во: Стил 25 Март, 2019

Многу сакам саботи, ама ептен. Особено што ги минувам сама, барем еден дел од денот и некако си доаѓам на себе после се’ што ми носи неделата. А оваа сабота ми беше преубава. Уште со впечатоци од Амбрела и читањето таму (да се пофалам дека освен несвестица во првите 10-15 минути, после сум сосем арна), па дојдоа мои драги луѓе кои ги обожувам, па на крај толку ми се уарни што едвај ме избркаа. Со еден збор, дете однесено на часови по компјутер а мајката седната на макијато и кока кола (знам дека е штетна, ама пуст хедонизам). Да пишувам или да оставам за последен миг, како што знам? Нормално, ќе оставам за денес (недела).

Земам телефонот и вртам на фејсбук. Налетувам на еден пост од мој драг пријател, кој патем речено е одличен адвокат, кој на свој луциден начин соопштува дека лимитот на пријатели му е веќе 5.000 и дека инфото не е за да се однесува како старлета, туку да си каже човекот дека кој сака може да го следи на фб.


Целата колумна на Ана Бунтеска читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Ги игнорирам предрасудите, уживам во слободата: Интервју со Александра Илиева

Ги игнорирам предрасудите, уживам во слободата: Интервју со Александра Илиева

Интересни факти: Како да го зголемите вашиот IQ

Интересни факти: Како да го зголемите вашиот IQ

(ФОТО) Се роди Деа: Брејк и Драгана добија ќерка

(ФОТО) Се роди Деа: Брејк и Драгана добија ќерка

Живееме во свет каде се мрази јавно, а се љуби тајно: Интервју со Моџо Килингтон

Живееме во свет каде се мрази јавно, а се љуби тајно: Интервју со Моџо Килингтон

(ФОТО) Каролина ултра модерна: Се прошета со чанта од 1.142 евра

(ФОТО) Каролина ултра модерна: Се прошета со чанта од 1.142 евра

(ФОТО) ЧИНИ МИЛИОНИ: Долче и Габана ја продаваат својата сакана и многу скапа „играчка“

(ФОТО) ЧИНИ МИЛИОНИ: Долче и Габана ја продаваат својата сакана и многу скапа „играчка“

Стресно ви е на работа: Има начин како да ја победите таквата средина

Стресно ви е на работа: Има начин како да ја победите таквата средина

Домашна акупресура за надминување на главоболката

Домашна акупресура за надминување на главоболката

Дали предизвикот Moмо е закана за децата или е интернет измама?!

Дали предизвикот Moмо е закана за децата или е интернет измама?!