26 Ноември, 2022
0.0329

Џоли поднесе документи до судот: Тврди дека Бред Пит ги давел и тепал децата

Објавено во: Стил 05 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Бред Пит наводно удрил едно од своите деца со тупаница по лицето, а друго го давел за време на расправија со Анџелина Џоли за време на патување со приватен авион, според судските документи поднесени во вторникот од неговата поранешна сопруга.

Тие беа еден од најпознатите холивудски парови, и беа во долготрајна битка за развод, која вклучува старателство над нивните шест деца и битка за поделба на нивниот заеднички имот, вклучително и винарија и имот во Франција.

Во документите кои ги доставила до судот во Лос Анџелес, а ги пренесоа бројни американски медиуми, Џоли го опишува однесувањето на Пит додека парот летал од Калифорнија во Франција со своите деца во септември 2016 година.

„Пит го давеше едното од децата, а другото го удри по лицето“, пишува весникот, повикувајќи се на „Њујорк тајмс“, додавајќи дека во исто време „ја фатил Џоли за глава и ја затресол“.

Во една фаза од расправијата „тој ја полил Џоли со пиво, а во друга ги полил и децата со пиво и црвено вино“.

Во документот се наведува дека „агресивното однесување“ на Пит започнало уште пред да се качи во авионот, кога се скарал со децата и Џоли.

Тепачката започнала во тоалетот на авионот, откако Пит изјавил дека Џоли е премногу попустлива кон децата.

Пит ја фатил Џоли за глава, а потоа ја фатил за раменици и повторно ја затресол пред да ја турне на ѕидот од тоалетот, се вели во документите, а пренесува Variety.

„Кога едно од децата се обидело вербално да ја одбрани нивната мајка, Пит се нафрлил врз него. Џоли го зграпчила одзади за да го спречи. Децата се нафрлиле, обидувајќи се да се заштитат едни со други. Но, во напад на бес, Пит почнал да дави едно дете, а друго да го удира во лицето. Некои деца го молеле да престане. Сите се исплашиле, а некои почнале да плачат“, пишуваат американските медиуми.

По слетувањето, Пит наводно се обидел да го спречи семејството да излезе од авионот и повторно физички малтретирал едно од неговите деца.

Џоли поднесе барање за развод неколку дена по летот.

Во годините што следеа, Пит и Џоли се бореа за старателство над нивните деца, три биолошки и три посвоени, а неодамна и за сопственост на луксузен француски имот што го купија заедно.


Фото: Youtube - screenshoot

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Лаф-муабет со Дарко Панчев: Јасно и гласно кажувам, од дома поубаво нема, државата само да е средена како што треба

Лаф-муабет со Дарко Панчев: Јасно и гласно кажувам, од дома поубаво нема, државата само да е средена како што треба

ПРОМЕНИ НА ПРОФИЛОТ: Еве што ќе укине Фејсбук

ПРОМЕНИ НА ПРОФИЛОТ: Еве што ќе укине Фејсбук

Најубавиот актер на светот во програма во живо дозна ужасни вести: Докторите открија како ќе заврши неговиот живот

Најубавиот актер на светот во програма во живо дозна ужасни вести: Докторите открија како ќе заврши неговиот живот

Мартина Димовска, првата Македонка која оствари аналогна мисија на Марс: Малите достигнувања ме пласираа на светската вселенска сцена

Мартина Димовска, првата Македонка која оствари аналогна мисија на Марс: Малите достигнувања ме пласираа на светската вселенска сцена

Ова е најбрзиот сериски електричен автомобил: Доаѓа од Хрватска, а може да достигне 412 km на час (ВИДЕО)

Ова е најбрзиот сериски електричен автомобил: Доаѓа од Хрватска, а може да достигне 412 km на час (ВИДЕО)

Aлуминиумската фолија е ваш сојузник за потопол дом, еве зошто...

Aлуминиумската фолија е ваш сојузник за потопол дом, еве зошто...

И во петтиот месец од бременоста по 10 часа сум на високи потпетици: Водителката Марија од „Бекстејџ“ која живее во Словенија чека син

И во петтиот месец од бременоста по 10 часа сум на високи потпетици: Водителката Марија од „Бекстејџ“ која живее во Словенија чека син