08 Август, 2020
0.0226

ФАКТОР ДОЗНАВА: Силно ќе светне бројчаникот на Триумфална капија

Објавено во: Македонија 29 Август, 2018

Бројчаникот на Триумфалната капија ќе го поставуваат в четврток, дознава ексклузивно Фактор. 

Ова е реализација на ветувањето кое го даде премиерот Зоран Заев. 

Заев претходно најави дека кога СДСМ ќе дојде на власт, ќе постави бројчаник на Триумфалната капија и секогаш кога Агенцијата за запленет имот ќе продаде некој имот, бројчаникот ќе покажува колку украдени пари се вратени.

Со ова граѓаните ќе имаат увид колку пари се вратени. 

Можеби ќе ве интересира

ШТО ГИ СПОЈУВА, А ШТО ГИ ДЕЛИ - ќе се договорат ли старите партнери

ШТО ГИ СПОЈУВА, А ШТО ГИ ДЕЛИ - ќе се договорат ли старите партнери

ДЕЦАТА СЕ ПОБЛИСКУ ДО ШКОЛСКИТЕ КЛУПИ - и Владата и родителите сметаат дека тоа е поисправно

ДЕЦАТА СЕ ПОБЛИСКУ ДО ШКОЛСКИТЕ КЛУПИ - и Владата и родителите сметаат дека тоа е поисправно

Ахмети ќе се откаже од Албанец-премиер, но под еден услов

Ахмети ќе се откаже од Албанец-премиер, но под еден услов

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се преговара за Влада, СДСМ и ДУИ ги договорија начелата

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се преговара за Влада, СДСМ и ДУИ ги договорија начелата

Аријанит Хоџа: Ќе лобирам БЕСА да оди во опозиција ако сите други албански партии влезат во владата

Аријанит Хоџа: Ќе лобирам БЕСА да оди во опозиција ако сите други албански партии влезат во владата

Договорени начелата на идната влада меѓу СДСМ и ДУИ

Договорени начелата на идната влада меѓу СДСМ и ДУИ

ВО ОБИД ДА СПАСИ ЕКИПА НА ЕВН: Велешанец исчезна во Вардар

ВО ОБИД ДА СПАСИ ЕКИПА НА ЕВН: Велешанец исчезна во Вардар

КОВИД - 19: Нови 155 заразени и двајца починати

КОВИД - 19: Нови 155 заразени и двајца починати

Обесено момче најдено кај Вардар, а се обесил и 51 годишен маж

Обесено момче најдено кај Вардар, а се обесил и 51 годишен маж