15 Септември, 2019
0.0200

Фатиме Фетаи за Јанева: Никој не е недопирлив

Објавено во: Македонија 22 Август, 2019

Обвинителката во СЈО, Фатиме Фетаи пред да влезе во судница беше пресретната од новинарите кои побараа од неа изјава за синоќешното апсење на нејзината шефица Катица Јанева.

Фетаи категорично рече дека „Секој кој се огрешил пред законот мора да одговара“.

Работите конечно се придвижуваат кон позитивна насока, во нашата држава и едноставно никој не е недопирлив“, исто така обвинителката истакна дека индивиудална кривична одговорност на еден од обвинителите во СЈО, не смее да биде изговор и да се заборави целокупниот направен криминал кој беше направен во нашата држава, во последниот период.

Фетаи потенцираше дека тимот на СЈО е целосно посветен на својата работа, барање правда.

Можеби ќе ве интересира

ПАДНАЛ ВО БЕЗДНА: Планинар го остави животот на Олимп

ПАДНАЛ ВО БЕЗДНА: Планинар го остави животот на Олимп

АКО ПАТУВАТЕ ОВА УТРО: Каде да внимавате на патиштата

АКО ПАТУВАТЕ ОВА УТРО: Каде да внимавате на патиштата

ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ СО НИВ: За Обвинителите од тимот на Катица ќе се решава утре

ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ СО НИВ: За Обвинителите од тимот на Катица ќе се решава утре

„РЕКЕТ“ И СЕ УДРИ ОД ГЛАВА: Неславно завршување на мандатот на Катица во која се гледаше надеж за правда

„РЕКЕТ“ И СЕ УДРИ ОД ГЛАВА: Неславно завршување на мандатот на Катица во која се гледаше надеж за правда

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Еве какви температури ни носи овој ден

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Еве какви температури ни носи овој ден

Јанева разрешена и од Советот на јавни обвинители

Јанева разрешена и од Советот на јавни обвинители

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пратениците ја „решија“, на потег вечерва Советот на јавни обвинители за Јанева

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пратениците ја „решија“, на потег вечерва Советот на јавни обвинители за Јанева

БЕСНЕЕ ОГНЕНА СТИХИЈА: Пожари на неколку места во државата

БЕСНЕЕ ОГНЕНА СТИХИЈА: Пожари на неколку места во државата

Катица Јанева повеќе не е чело на СЈО

Катица Јанева повеќе не е чело на СЈО