01 Април, 2020
0.0492

(ФОТО) Сакала преку врзани чаршафи да се симне од трети кат - еве што ја снашло

Објавено во: Балкан 22 Февруари, 2020

Млада дваесет и девет годишна нишлијка била сериозно повредена утрово околу 10 часот, откако паднала од третиот кат на зграда на улицата Књажевачка.

Според читателите на „Курир.РС“, девојката останало сама дома откако нејзината мајка и брат и отишле на гробиштата, бидејќи денеска е верскиот празник Задушница.

Според соседите, таа се обидела со помош на врзани чаршафи да слезе надвор од третиот кат на зградата долу во дворот на станбениот објект. Сепак, таа паднала, се повредила и итно била пренесена во Центарот за итни случаи во Ниш.

Соседите кажале дека слушнале само тап удар и лелекање.

Фото: Курир РС

Можеби ќе ве интересира

СТРОГИ МЕРКИ: Грците само еднаш дневно можат да излезат од дома

СТРОГИ МЕРКИ: Грците само еднаш дневно можат да излезат од дома

НОВИ СЕДУМ ЖРТВИ: Ова е најтешкиот ден во Србија откако почна епидемијата

НОВИ СЕДУМ ЖРТВИ: Ова е најтешкиот ден во Србија откако почна епидемијата

БЛАГОДАРАМ БРАТЕ СИ: Вака српски медиум му се заблагодари на кинескиот претседател

БЛАГОДАРАМ БРАТЕ СИ: Вака српски медиум му се заблагодари на кинескиот претседател

12 починати од коронавирусот во соседна Албанија

12 починати од коронавирусот во соседна Албанија

ГИ ЗАГРИЖУВА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ: Две балкански земји бараат помош од НАТО

ГИ ЗАГРИЖУВА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ: Две балкански земји бараат помош од НАТО

Доктори во Романија поднесоа оставки поради немање заштитна опрема

Доктори во Романија поднесоа оставки поради немање заштитна опрема

ВРАБОТЕНИ, НЕВРАБОТЕНИ, ПЕНЗИОНЕРИ: Српските граѓани ќе добијат по 100 евра

ВРАБОТЕНИ, НЕВРАБОТЕНИ, ПЕНЗИОНЕРИ: Српските граѓани ќе добијат по 100 евра

Хулуси Акар со честитка: Северна Македонија ќе го зајакне НАТО

Хулуси Акар со честитка: Северна Македонија ќе го зајакне НАТО

ГРКОТ ШТО БЕШЕ ПОПОЗНАТ КАЈ НАС ОТКОЛКУ ВО РОДНАТА ЗЕМЈА - почина Маноли од коронавирусот

ГРКОТ ШТО БЕШЕ ПОПОЗНАТ КАЈ НАС ОТКОЛКУ ВО РОДНАТА ЗЕМЈА - почина Маноли од коронавирусот