28 Мај, 2022
0.0208

ГО УБИЛА СОПРУГОТ НА СПИЕЊЕ, КРВАВИОТ ПИР ГО ПРОДОЛЖИЛА СО МОТОРНА ПИЛА – хорор во Зрењанин

Објавено во: Балкан 11 Мај, 2022

Полицијата во Зрењанин ја привела Т.П. (46) од Зрењанин, поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело тешко убиство.

Таа се терети дека во текот на ноќта со нож го убила својот 42-годишен сопруг. На Т.П и е одредена мерка притвор до 48 часа и со кривична пријава ќе биде спроведена во Вишото јавно обвинителство Зрењанин.

Како што пренесе српски „Курир“, во улицата Душка Трифуновиќ жената го избодела сопругот додека спиел, а крвавиот пир го продолжила со моторна пила.

Телото е пренесено во Нови Сад на обдукција.

Од друга страна, српски „Информер“ дополнува дека сопругата најпрво го заспала својот невенчан сопруг Срѓан, а потоа го избодела со нож. За да го прикрие злосторството, со моторна пила му го отсекла телото.

Припадници на МВР влегле во просториите на семејната куќа каде се случил масакрот, а на шпоретот пронашле тенџере во кое се вареле делови од телото на жртвата.

Како што дознава „Информер“, убиениот имал психички проблеми, а чести биле и расправиите во куќата.

Тие објавуаат дека, согласно информации од терен, во текот на ноќта било приведено уште едно лице, и дека постојат сомнежи дека на делото присуствувал син.

Можеби ќе ве интересира

Сергеј Лавров во Белград на 7 јуни

Сергеј Лавров во Белград на 7 јуни

Голем пожар во центарот на Солун, спасени 44 лица, повредени најмалку двајца

Голем пожар во центарот на Солун, спасени 44 лица, повредени најмалку двајца

ГО ИЗБОДЕЛ БРАТОТ БЛИЗНАК И СОПСТВЕНИОТ ТАТКО: Двојно убиство во Косовска Митровица

ГО ИЗБОДЕЛ БРАТОТ БЛИЗНАК И СОПСТВЕНИОТ ТАТКО: Двојно убиство во Косовска Митровица

Грција во ОН ќе се жали за турските провокации за островите во Егејското Море

Грција во ОН ќе се жали за турските провокации за островите во Егејското Море

Жена избоде друга жена на судење во Врање

Жена избоде друга жена на судење во Врање

НЕМАВМЕ ПРОБЛЕМИ СО ШЕЌЕРОТ, ТУКУ СО ЕДЕН ТАЈКУН КОЈ САКАШЕ ДА ЗАРАБОТИ ГОЛЕМИ ПАРИ - Вучиќ за недостатокот

НЕМАВМЕ ПРОБЛЕМИ СО ШЕЌЕРОТ, ТУКУ СО ЕДЕН ТАЈКУН КОЈ САКАШЕ ДА ЗАРАБОТИ ГОЛЕМИ ПАРИ - Вучиќ за недостатокот

Вакво невереме немаме видено со децении – град со големина на тениски топчиња паѓал во Хрватска

Вакво невереме немаме видено со децении – град со големина на тениски топчиња паѓал во Хрватска

Бегалците од Украина до 1 јуни треба да ги напуштат бугарските хотели

Бегалците од Украина до 1 јуни треба да ги напуштат бугарските хотели

Хрватска да не ја пушта Србија во ЕУ, ако не се откаже од „митот Јасеновац“

Хрватска да не ја пушта Србија во ЕУ, ако не се откаже од „митот Јасеновац“