03 Јуни, 2020
0.0250

Гранит се става во погон, за 700 илјади евра ќе асфалтира патишта во Струмица

Објавено во: Македонија 22 Ноември, 2012

Градежната компанија Гранит ќе гради и асфалтира улици и локални патишта во Струмица. Договорот со општината е веќе склучен и вреди 700 илјади евра, објави Бирото за јавни набавки. Договорот е со времетраење од една година, а критериум за добивање на јавната набавка била најниска понудена цена. Во следниот период градежната оператива на Гранит ќе биде максимално ангажирана бидејќи пред само два месеци компанијата склучи договори и со Министерството за транспорт и врски и со Агенцијата за државни патишта за изградба на патот од Прилеп до манастирскиот комплекс Трескавец и за доизградба на регионалниот пат од Конско до ски – центарот Кожуф.

Можеби ќе ве интересира

Заразени со корона вирусот и вработени во штипските градинки

Заразени со корона вирусот и вработени во штипските градинки

Се шири лажна вест дека Грција забранила влез на граѓаните од Тетово, Чаир, Сарај

Се шири лажна вест дека Грција забранила влез на граѓаните од Тетово, Чаир, Сарај

Синот на градоначалникот на Радовиш влегол во проблеми со полиција

Синот на градоначалникот на Радовиш влегол во проблеми со полиција

НОВИ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ МОЖНИ УШТЕ ДЕНЕСКА - Владата го чека „аберот“ од состанокот во Министерството за здравство

НОВИ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ МОЖНИ УШТЕ ДЕНЕСКА - Владата го чека „аберот“ од состанокот во Министерството за здравство

Заразата се шири, а граѓаните планираат викенд во Охрид, Маврово и Дојран

Заразата се шири, а граѓаните планираат викенд во Охрид, Маврово и Дојран

Филипче: Денеска 101 заболени, четворица починаа

Филипче: Денеска 101 заболени, четворица починаа

ЗНМ: Владата селективно помага медиуми

ЗНМ: Владата селективно помага медиуми

Сите ја чекаат бројката на новозаразени, Филипче се пофали дека го избегнавме италијанското сценарио

Сите ја чекаат бројката на новозаразени, Филипче се пофали дека го избегнавме италијанското сценарио

Дојде 3 јуни, нема уште преговарачка рамка за Македонија од ЕУ

Дојде 3 јуни, нема уште преговарачка рамка за Македонија од ЕУ