18 Март, 2019
0.2489
    ALK 8333.36    -0.2%     GRNT 829    0%     KMB 5700    -0.01%     MERM 2100    2.04%     MPT 52028.57    -0.18%     MTUR 5100    0.02%     REPL 76000    0.66%     STB 1199    -0.08%     TKVS 5384.38    0.64%

Грција – со најскап дизел

Објавено во: Балкан, Економија 18 Јули, 2012

  Цените на бензините во Србија се  речси блиску до просекот на цените на Балканот ,  додека еурдизелот пак е меѓу најефтините во опкружувањето , соопшти Здружението на нафтени компании на Србија ( УНКС) Еуродизелот во Србија чини 1,25 евра , исто колку што го плаќаат потрошувачите во Црна Гора . Во Хрватска се продава за 1,24 ,  во Босна и Херцеговина 1,22 евра а во Македонија 1,11 евра за литар – покажала анализата на здружението . Еуродизелот и натаму  е најскап во Грчка каде се продава за 1,50 евра и во Унгарија 1,47 евра за литар .    

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Вучиќ со една фотографија ги збесна демонстрантите

(ФОТО) Вучиќ со една фотографија ги збесна демонстрантите

Кој е Бошко Обрадовиќ кој му ги поматува сметките на Вучиќ?

Кој е Бошко Обрадовиќ кој му ги поматува сметките на Вучиќ?

Грците открија на кои локации престојувал напаѓачот од Крајстчерч

Грците открија на кои локации престојувал напаѓачот од Крајстчерч

Полицијата во Србија ги извади шлемовите

Полицијата во Србија ги извади шлемовите

УЛТИМАТУМ ДО ВУЧИЌ: Или ќе ги ослободи приведените или ќе продолжат со протести

УЛТИМАТУМ ДО ВУЧИЌ: Или ќе ги ослободи приведените или ќе продолжат со протести

СЕ АПСИ ВО СРБИЈА: Со моторни пили во РТС мавтале кон вработените

СЕ АПСИ ВО СРБИЈА: Со моторни пили во РТС мавтале кон вработените

Во кој контекст Вучиќ ги спомна Заев и Чавков?

Во кој контекст Вучиќ ги спомна Заев и Чавков?

Вучиќ се обраќа, а надвор демонстранти пробија ограда

Вучиќ се обраќа, а надвор демонстранти пробија ограда

(ВИДЕО) Во Северна Кореја војници пеат песна со која се величи Радован Караџиќ

(ВИДЕО) Во Северна Кореја војници пеат песна со која се величи Радован Караџиќ