27 Мај, 2024
0.0740

Илир Мета: Поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, верувам ги научи грешките од непотизмот

Објавено во: Македонија 14 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Поранешниот претседател на Албанија, Илир Мета, преку објава на социјалните мрежи оддаде поддршка за ВМРО ДПМНЕ пред претстојните парламентарни избори, но и верува во тоа дека најголемата опозициска партија научила од грешките во минатото.

-Новиот тим на ВМРО-ДПМНЕ, верувам, доволно научи од грешките направени во минатото и последиците од непотизмот, кој ги засени извонредните економски и општествени достигнувања. Северна Македонија ќе продолжи безбедно да чекори по евроатлантскиот пат и повторно Албанците ќе бидат клучната гаранција за тоа, пишува Мета.

Според лидерот на Партијата на слободата, победата на ВМРО-ДПМНЕ е извесна, а тоа, како што рече ќе донесе економски развој и продолжување по евроатлантскиот пат на земјата.

На објавата тој постира и фотографија од поранешна средба со лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски.


Можеби ќе ве интересира

ДЕМИРИ: Вие сте се фатиле околу Бесија Иљази, таа не ги вработила тие 18 лица

ДЕМИРИ: Вие сте се фатиле околу Бесија Иљази, таа не ги вработила тие 18 лица

Маж и жена паднале со возило во Крива река и починале

Маж и жена паднале со возило во Крива река и починале

Демири: Јас пријавив во Обвинителство за непријатната миризба во хируршките сали

Демири: Јас пријавив во Обвинителство за непријатната миризба во хируршките сали

Министерот Демири го суспендира директорот на Кардиологија

Министерот Демири го суспендира директорот на Кардиологија

ОХРИД1: ЖИТЕЛИТЕ НА ТРПЕЈЦА СОЗДАДОА ДЕПОНИЈА НА БРЕГОТ НА ЕЗЕРОТО: Може да се види само со пловен објект

ОХРИД1: ЖИТЕЛИТЕ НА ТРПЕЈЦА СОЗДАДОА ДЕПОНИЈА НА БРЕГОТ НА ЕЗЕРОТО: Може да се види само со пловен објект

НЕВРЕМЕ СО ПОРОЕН ДОЖД НАЈАВУВААТ МЕТЕОРОЛОЗИТЕ - од петок стабилизација, но и голем раст на температурите

НЕВРЕМЕ СО ПОРОЕН ДОЖД НАЈАВУВААТ МЕТЕОРОЛОЗИТЕ - од петок стабилизација, но и голем раст на температурите

Осумгодишно девојче од Охрид со тешка сколиоза транспортирано на операција во Истанбул

Осумгодишно девојче од Охрид со тешка сколиоза транспортирано на операција во Истанбул

Косач на трева удрен во сообраќајката на патот Штип - Кочани

Косач на трева удрен во сообраќајката на патот Штип - Кочани

„СО МЕСЕЦИ ИМА НЕКОЈА СУВА КАШЛИЦА КАЈ ПАЦИЕНТИТЕ, КИЛА НАПРАВИЈА ЛУЃЕТО ОД КАШЛАЊЕ, КАКО ДА ГИ ЛЕЧИМЕ?“ Чолакова тврди, добиле меил со намалување на сумата на каптацијата

„СО МЕСЕЦИ ИМА НЕКОЈА СУВА КАШЛИЦА КАЈ ПАЦИЕНТИТЕ, КИЛА НАПРАВИЈА ЛУЃЕТО ОД КАШЛАЊЕ, КАКО ДА ГИ ЛЕЧИМЕ?“ Чолакова тврди, добиле меил со намалување на сумата на каптацијата