16 Јули, 2019
0.0176

Имав 11 години кога родителите ми загинаа во сообраќајка: Интервју со Душко Георгиевски

Објавено во: Стил 16 Февруари, 2019

Со сестра ми не присуствувавме на погребот. Нѐ однесоа надвор од градот, во детско одморалиште. По трагедијата роднините ми купија флејта да ми го окупира вниманието, да немам време да мислам и тагувам. Животот многу рано ми ја покажа суровата страна, раскажува реномираниот пејач и адвокат

Душко Георгиевски во својата богата кариера отпеа повеќе емотивни текстови, но рефрен кој ќе го памети цел живот е „Молитва“. Темата ја посвети на неговите родители кои загинале во сообраќајна несреќа кога тој имал само 11 години, раскажува тој поопширно за Женски Магазин.


Можеби ќе ве интересира

Москино го претстави најновиот парфем за мажи

Москино го претстави најновиот парфем за мажи

(ФОТО) Како изгледа најубавото сместување на Малдивите?

(ФОТО) Како изгледа најубавото сместување на Малдивите?

(ФОТО) Најдобри дестинации за жените кои уживаат да патуваат сами

(ФОТО) Најдобри дестинации за жените кои уживаат да патуваат сами

АНДРЕЈ КЛИНЧАРОВ: Не сакам екстра материјал да ми се плетка низ нозе

АНДРЕЈ КЛИНЧАРОВ: Не сакам екстра материјал да ми се плетка низ нозе

МОДНА КРИТИКА- Никола Димитров води пред Пендаровски и Адеми

МОДНА КРИТИКА- Никола Димитров води пред Пендаровски и Адеми

Зошто богатите луѓе не се среќни?

Зошто богатите луѓе не се среќни?

(ФОТО) Најдобро облечени мажи за 2019 година

(ФОТО) Најдобро облечени мажи за 2019 година

(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ САКАЛ ДА ИНВЕСТИРА ВО НОЛЕ: Почетоците на Ѓоковиќ не биле лесни

(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ САКАЛ ДА ИНВЕСТИРА ВО НОЛЕ: Почетоците на Ѓоковиќ не биле лесни

(ФОТО) Хотели со најубавите базени на светот

(ФОТО) Хотели со најубавите базени на светот