12 Јуни, 2024
0.0251

ИСПЛИВА ИНТЕРВЈУ ОД ПРЕД 54 ГОДИНИ, А ПОРАДИ НЕГОВИТЕ ЗБОРОВИ СИТЕ СЕ ВО ШОК - еве што мислел Чарлс за изборот за идна кралица

Објавено во: Свет 31 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Се појави интервју на кралот Чарлс III (74) од 1969 година. Домаќини беа водителите Клиф Мишелмор и Брајан Конел, а сето тоа се случи пред Чарлс официјално да ја добие титулата од принцот од Велс.

Тема на разговор биле, меѓу другото, неговата идна сопруга и бракот.

- Дали мислите на дамата со која треба да се ожени принцот од Велс? Дали сепак треба да биде член на кралското семејство или дама со титула - го прашале Чарлс, а тој им одговорил:

- Па, претпоставувам дека можете да видиш дека е ужасно тешко затоа што морате да запомните дека кога се жениш на моја позиција, се жениш за некој кој еден ден би можел да стане кралица и треба многу внимателно да избираш. Мислам, кој може да ја исполни таа улога.

Тој додаде дека неговата идна сопруга мора да биде посебна.

- Единствената предност во бракот со принцеза, на пример, или со некој од кралското семејство, е тоа што знаат што се случува. „Единствениот проблем е што понекогаш мислам дека би сакал да се оженам за Британка“, изјави Чарлс.

Многумина го исмеваа во коментарите.

„Пред и по Камила“, „Звучеше како Илон Маск“, „Како можеше да го избере змејот Камила наместо оваа убава жена“, му напишале.

Чарлс се ожени со принцезата Дијана во 1981 година. Тие се разделија во 1992 година, а се разведоа во 1996 година. Подоцна, во 2005 година, тој се ожени со Камила Паркер Боулс (75), која му беше љубовница неколку години, пред и за време на неговиот брак со Лејди Ди.

(Kurir.rs/24sata.hr)

Фото: Принтскрин

Можеби ќе ве интересира

ПОЗНАТИОТ БИЗНИСМЕН ПОВТОРНО Е НАЈБОГАТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ - поседува повеќе од 200 милијарди долари, еве кого симна од тронот и кој му дише во врат

ПОЗНАТИОТ БИЗНИСМЕН ПОВТОРНО Е НАЈБОГАТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ - поседува повеќе од 200 милијарди долари, еве кого симна од тронот и кој му дише во врат

„МАПА НА ШАНСИ“ ЗА ДВОЈНО ПОГОЛЕМ БРОЈ РААБОТНИЦИ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН: Кои се условите и поволностите за одење на работа во Германија

„МАПА НА ШАНСИ“ ЗА ДВОЈНО ПОГОЛЕМ БРОЈ РААБОТНИЦИ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН: Кои се условите и поволностите за одење на работа во Германија

(ВИДЕО) ПОПЛАВЕНИ СЕ ПИСТИТЕ НА АЕРОДРОМОТ: Палма де Мајорка е под вода

(ВИДЕО) ПОПЛАВЕНИ СЕ ПИСТИТЕ НА АЕРОДРОМОТ: Палма де Мајорка е под вода

ЕВЕ ЗА ШТО Е СПОСОБНА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Таа не е Скајнет и може да биде многу поопасна

ЕВЕ ЗА ШТО Е СПОСОБНА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Таа не е Скајнет и може да биде многу поопасна

ДОЖД ВРНЕЛ 85 ДЕНА ПО РЕД: Најврнежливиот град во Европа се наоѓа во Норвешка

ДОЖД ВРНЕЛ 85 ДЕНА ПО РЕД: Најврнежливиот град во Европа се наоѓа во Норвешка

ЈЕРМАК ИМА ГОЛЕМА МОЌ: Дали Зеленски паѓа во сенка?

ЈЕРМАК ИМА ГОЛЕМА МОЌ: Дали Зеленски паѓа во сенка?

(ВИДЕО) ЛУЃЕТО СЕ ЕВАКУИРАНИ: Пожар избувна во Версајската палата

(ВИДЕО) ЛУЃЕТО СЕ ЕВАКУИРАНИ: Пожар избувна во Версајската палата

ГОРИ НА КИПАР: Луѓето се евакуираат, државата бара помош

ГОРИ НА КИПАР: Луѓето се евакуираат, државата бара помош

ФРАНЦИЈА ЌЕ ГЛАСА НА 30 ЈУНИ: Дали Макрон планира да поднесе оставка?

ФРАНЦИЈА ЌЕ ГЛАСА НА 30 ЈУНИ: Дали Макрон планира да поднесе оставка?