29 Мај, 2024
0.0726

ИСПЛИВА ИНТЕРВЈУ ОД ПРЕД 54 ГОДИНИ, А ПОРАДИ НЕГОВИТЕ ЗБОРОВИ СИТЕ СЕ ВО ШОК - еве што мислел Чарлс за изборот за идна кралица

Објавено во: Свет 31 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Се појави интервју на кралот Чарлс III (74) од 1969 година. Домаќини беа водителите Клиф Мишелмор и Брајан Конел, а сето тоа се случи пред Чарлс официјално да ја добие титулата од принцот од Велс.

Тема на разговор биле, меѓу другото, неговата идна сопруга и бракот.

- Дали мислите на дамата со која треба да се ожени принцот од Велс? Дали сепак треба да биде член на кралското семејство или дама со титула - го прашале Чарлс, а тој им одговорил:

- Па, претпоставувам дека можете да видиш дека е ужасно тешко затоа што морате да запомните дека кога се жениш на моја позиција, се жениш за некој кој еден ден би можел да стане кралица и треба многу внимателно да избираш. Мислам, кој може да ја исполни таа улога.

Тој додаде дека неговата идна сопруга мора да биде посебна.

- Единствената предност во бракот со принцеза, на пример, или со некој од кралското семејство, е тоа што знаат што се случува. „Единствениот проблем е што понекогаш мислам дека би сакал да се оженам за Британка“, изјави Чарлс.

Многумина го исмеваа во коментарите.

„Пред и по Камила“, „Звучеше како Илон Маск“, „Како можеше да го избере змејот Камила наместо оваа убава жена“, му напишале.

Чарлс се ожени со принцезата Дијана во 1981 година. Тие се разделија во 1992 година, а се разведоа во 1996 година. Подоцна, во 2005 година, тој се ожени со Камила Паркер Боулс (75), која му беше љубовница неколку години, пред и за време на неговиот брак со Лејди Ди.

(Kurir.rs/24sata.hr)

Фото: Принтскрин

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) МАСОВНA ТЕПАЧКА: Руски ветерани од Украина се степаа на улица

(ВИДЕО) МАСОВНA ТЕПАЧКА: Руски ветерани од Украина се степаа на улица

КРАЛСКАТА ПАЛАTА ВО ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ПОРАДИ КEЈТ: Сите очи на светот се вперени во принцезата поради нејзината битка со ракот

КРАЛСКАТА ПАЛАTА ВО ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ПОРАДИ КEЈТ: Сите очи на светот се вперени во принцезата поради нејзината битка со ракот

ШОКАНТНИ СЦЕНИ ОД АМЕРИКА: Ледени топки падѓаа од небото, најмалку 24 мртви - а најлошото допрва доаѓа

ШОКАНТНИ СЦЕНИ ОД АМЕРИКА: Ледени топки падѓаа од небото, најмалку 24 мртви - а најлошото допрва доаѓа

„РОДИ МЕ МАЈКО СО К'СМЕТ, ЕВРОПРАТЕНИК ДА БИДАМ“: Еве колкава плата заработуваат народните претставници во Европскиот парламент

„РОДИ МЕ МАЈКО СО К'СМЕТ, ЕВРОПРАТЕНИК ДА БИДАМ“: Еве колкава плата заработуваат народните претставници во Европскиот парламент

МАКРОН Е ВО ПОСЕТА НА ГЕРМАНИЈА: Какви специјалитети се на менито?

МАКРОН Е ВО ПОСЕТА НА ГЕРМАНИЈА: Какви специјалитети се на менито?

„Лејса Украинка“: Секојдневното гранатирање на цивилната инфраструктура на Харкив е се поинтензивно, меѓународната заедница може да го смири рускиот агресор

„Лејса Украинка“: Секојдневното гранатирање на цивилната инфраструктура на Харкив е се поинтензивно, меѓународната заедница може да го смири рускиот агресор

ЗЕЛЕНСКИ: Русија ги концентрира своите сили во регионот Белгород за нова офанзива

ЗЕЛЕНСКИ: Русија ги концентрира своите сили во регионот Белгород за нова офанзива

КАКО ДЕТЕ САКАЛ ДА БИДЕ МОРНАР: Путин имал и други желби, едната му се оствари

КАКО ДЕТЕ САКАЛ ДА БИДЕ МОРНАР: Путин имал и други желби, едната му се оствари

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Фицо ќе се опорави дури до крајот на годината?

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Фицо ќе се опорави дури до крајот на годината?