29 Март, 2023
0.0228

ЈА КАСАПЕЛ СО НОЖ ЦЕЛА НОЌ, А ПОТОА ЈА СИЛУВАЛ: Какви монструозни детали од злосторството во Војводина

Објавено во: Балкан 19 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Љуба Н.(32) е уапсен поради сомнение дека на 16 март во село Радоево кај Зрењанин провалил во куќата на 68-годишната сосетка, која прво го претепал, ја полил со вода и ја мачел часови, а потоа ја силувал и ја ограбил.

Како што дознаваат српските медиуми, лисици биле ставени и на неговата помлада сестра (17), која учествувала во монструозното насилство, но не и во силувањето. Злосторството се случило вечерта, кога пред куќата на жената наводно осомничените биле донесени од двајца соучесници, по кои полицијата трага.

-Жената живее сама во куќата, а тоа го знаеле осомничените бидејќи и се соседи. Прво почнаа брутално да ја удираат со раце и нозе, заканувајќи и се дека ќе ја заколат и ќе ја остават без ништо - вели нашиот извор од истрагата.

Како што се додава, постариот осомничен потоа отишол чекор понатаму.

- Ја соблекол жртвата и со нож и врежувал иницијали на телото. Жената врескала и повикала помош, но никој не ја слушнал. Тоа траело речиси цела ноќ, велат изворите.

Ужасната тортура не застана ниту тука. Се сомничи дека повозрасниот Љ. Н. на крајот ја силувал жената, по што наводно и двајцата и ги украле парите и мобилните телефони и побегнале. Жртвата се онесвестила од тепањето а потоа еден од нив ја силувал. Потоа ја оставиле да лежи во иста положба до утрото, кога нашла сила да повика помош - вели изворот.

Жителите на село Радоево за Ало.рс. велат дека се во паника поради настанот кој ја вознемири цела Србија.

- Загрижени сме за безбедноста. Има многу самохрани домаќинства. Жените живеат сами. Во последните неколку месеци се провалувани куќи, ограбувани и таму каде што има камери - велат оттаму.

Извор: Ало.рс

ФОТО: Социјални мрежи

Можеби ќе ве интересира

Анализа на отпадни води утврди дека во Загреб помалку се конзумира кокаин

Анализа на отпадни води утврди дека во Загреб помалку се конзумира кокаин

ВИДЕО: ПЕНЗИОНЕРИ СЕ ТЕПАА ЗА ЌЕБАПИ ВО СУПЕРМАРКЕТ: Една баба легна да го брани фрижидерот, морало да интервенира обезбедувањето!

ВИДЕО: ПЕНЗИОНЕРИ СЕ ТЕПАА ЗА ЌЕБАПИ ВО СУПЕРМАРКЕТ: Една баба легна да го брани фрижидерот, морало да интервенира обезбедувањето!

МОНСТРУМОТ УРОШ ТРИ ДЕНА СЕ КРИЕЛ КАЈ ПРИЈАТЕЛ: Еве како е уапсен таткото на „детето од када“

МОНСТРУМОТ УРОШ ТРИ ДЕНА СЕ КРИЕЛ КАЈ ПРИЈАТЕЛ: Еве како е уапсен таткото на „детето од када“

КРИПТОКРАЛОТ ОСНОВАЛ ФИРМА ВО СРБИЈА ЗА 100 ДИНАРИ: Еве што сакал да работи на Балканот!

КРИПТОКРАЛОТ ОСНОВАЛ ФИРМА ВО СРБИЈА ЗА 100 ДИНАРИ: Еве што сакал да работи на Балканот!

ХАОС НА ЦРНОГОРСКА ТЕЛЕВИЗИЈА - гостинот викаше дека Ѓукановиќ мора да победи, па потоа ги вреѓаше сите во студиото

ХАОС НА ЦРНОГОРСКА ТЕЛЕВИЗИЈА - гостинот викаше дека Ѓукановиќ мора да победи, па потоа ги вреѓаше сите во студиото

БРЗА ЖЕЛЕЗНИЦА НИЗ РЕГИОНОТ: Покана ќе добие и Македонија!

БРЗА ЖЕЛЕЗНИЦА НИЗ РЕГИОНОТ: Покана ќе добие и Македонија!

ЕВЕ КАКВИ ИЗМАМИ ПРАВАТ ПРОДАВАЧИТЕ НА ДРВА: Крадат на кубикажа, граѓаните купуваат воздух!

ЕВЕ КАКВИ ИЗМАМИ ПРАВАТ ПРОДАВАЧИТЕ НА ДРВА: Крадат на кубикажа, граѓаните купуваат воздух!

ЦЕЛА БУГАРИЈА НА НОЗЕ: Фрчат дојави за бомби од сите страни,на само пет дена пред избори

ЦЕЛА БУГАРИЈА НА НОЗЕ: Фрчат дојави за бомби од сите страни,на само пет дена пред избори

КРОАЦИЈА ЕРЛАЈНС ВОВЕДУВА НОВА ПОНУДА ВО СИТЕ СВОИ АВИОНИ - еве за каква новина се работи

КРОАЦИЈА ЕРЛАЈНС ВОВЕДУВА НОВА ПОНУДА ВО СИТЕ СВОИ АВИОНИ - еве за каква новина се работи