14 Декември, 2019
0.0207

КАКВИ ЛУЃЕ НИ ГИ ЧУВААТ ДЕЦАТА: Има или нема притвор за агресивната дадилка

Објавено во: Македонија 22 Ноември, 2019

Низ медиумите брза како молња се рашири веста за дадилка која малтретира дете во скопско кафуле.

Кривичен суд за дел од медиумите негира дека дадилката која ја уловија камерите на кафулето „Дежаву“ добила мерка притвор.

Засега е извесно дека дадилката е приведена во полициската станица во скопски Аеродром.

Јавноста се згрози од она што го виде и се запраша какви бебиситерки им ги чуваат децата на родителите.

Имено не е прв пат негувателка на дете да постапува на ваков начин. Во 2015 година во притвор заврши жена дадилка која наместо да го чува, го малтретира и грубо се однесува кон деветмесечно бебенце во Скопје.

Можеби ќе ве интересира

Мицкоски бара резолуција за јазикот

Мицкоски бара резолуција за јазикот

Груевски до Десковска: Да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда

Груевски до Десковска: Да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда

ФОКУС НА ДЕНОТ: Администрацијата, Заев, министрите чистеа смет, Десковска ја предаде златната метла

ФОКУС НА ДЕНОТ: Администрацијата, Заев, министрите чистеа смет, Десковска ја предаде златната метла

Дескоска на Здравев му подари златна метла

Дескоска на Здравев му подари златна метла

Премиерот и министрите беа дел од „Администрацијата чисти со граѓанската организација ‘Не биди ѓубре’“

Премиерот и министрите беа дел од „Администрацијата чисти со граѓанската организација ‘Не биди ѓубре’“

ВМРО-НП e против тоа 80 отсто од амбасадорите да бидат дипломати од кариера

ВМРО-НП e против тоа 80 отсто од амбасадорите да бидат дипломати од кариера

На Ѓавато видливоста е намалена од 50 до 100 метри

На Ѓавато видливоста е намалена од 50 до 100 метри

Жена заврши во болница откако воз удри во автомобил

Жена заврши во болница откако воз удри во автомобил

Дождот ни го прочисти воздухот?

Дождот ни го прочисти воздухот?