11 Август, 2020
0.0218

Која скопска општина има најмногу, а која најмалку заразени од коронавирус?

Објавено во: Македонија, Интервјуа 10 Јули, 2020

Скопската општина Чаир и понатаму има најмногу заразени од коронавирусот. 

Во Чаир  има 323 заразени, а потоа следат Аеродром – 162, Бутел – 146, Гази Баба – 200, Центар – 146, Карпош – 147, Сарај – 128, Кисела Вода – 108.

Понатаму следат Ѓорче Петров – 107, Студеничани – 116, Шуто Оризари – 86, Арачиново – 45, Илинден – 31, Петровец – 17.

Зад нив се Чучер Сандево – 16, Сопиште – 8, Зелениково- 13, Странец – 5, Нераспределен- 67.

Вкупната бројка на дијагностицирани со коронавирус во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 7.777,  бројката на оздравени е 3.960. Досега починаа  368 луѓе. 


Во земјава излекуван e пациент кај кого коронавирусот предизвикал воспаление на мозокот. 

Можеби ќе ве интересира

Берово сега има пет активни случаи на коронавирусот

Берово сега има пет активни случаи на коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: И денес нема договор за Влада, а во авион кој летал до Финска имало 24 позитивни

ФАКТОР НА ДЕНОТ: И денес нема договор за Влада, а во авион кој летал до Финска имало 24 позитивни

Најдоцна до петок Заев ќе го добие мандатот, смета Трајанов

Најдоцна до петок Заев ќе го добие мандатот, смета Трајанов

Правел свадба во време на пандемија, за што „заработи“ кривична

Правел свадба во време на пандемија, за што „заработи“ кривична

Државјанин на Македонија кој привремено работи во Хрватска е заразен со корона

Државјанин на Македонија кој привремено работи во Хрватска е заразен со корона

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, како поминаа граница?

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, како поминаа граница?

Зголемен е процентот на исполнетост на возилата за превоз на патници до 75 отсто

Зголемен е процентот на исполнетост на возилата за превоз на патници до 75 отсто

Ќе воведе ли Македонија задолжителни транзитни ПЦР тестови: Филипче утре ќе даде предлог до Комисијата за заразни болести

Ќе воведе ли Македонија задолжителни транзитни ПЦР тестови: Филипче утре ќе даде предлог до Комисијата за заразни болести

Македонски државјанин повреден во сообраќајка близу Саранда

Македонски државјанин повреден во сообраќајка близу Саранда