22 Август, 2019
0.0192

Лабина Митевска не е повеќе директор на „Браќа Манаки“

Објавено во: Стил 19 Февруари, 2015

Битолскиот фестивал на кинематографите „Браќа Манаки“ оваа година ќе има нов директор. Актерката и продуцентка Лабина Митевска, која шест години се залагаше за овој фестивал, не конкурираше за време на дванаесет дневниот рок за позицијата директор. Таа изјави за весникот „Дневник“ дека повеќе сака да се посвети на својата актерска и продуцентска кариера. Од оваа година исто така, за финансирање на „Браќа Манаки“ е задолжена Агенцијата за филм, до која новиот директор на фестивалот треба да ја испрати својата програма најдоцна до 26ти февруари.  

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Нуркачи: „Титаник“ бавно изчезнува во морското дно

(ВИДЕО) Нуркачи: „Титаник“ бавно изчезнува во морското дно

(ВИДЕО+ФОТО) Двојничката на Катица Јанева со урнебесен статус: Биба Додева ги насмеа сите

(ВИДЕО+ФОТО) Двојничката на Катица Јанева со урнебесен статус: Биба Додева ги насмеа сите

Професорке прости ми

Професорке прости ми

Свадба со ќерката како главна гостинка: Наташа Мерсовска се омажи во нетипична креација

Свадба со ќерката како главна гостинка: Наташа Мерсовска се омажи во нетипична креација

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Од љубов до омраза

Од љубов до омраза

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци