28 Јануари, 2023
0.0538

МАЈКА И ЈА ВОВЛЕКЛА ВО КУЛТОТ И ПОТОА ПОЧНАЛЕ ТРАГЕДИИТЕ НА ЛИЗА ПРИСЛИ: „Ми ја земаа душата, парите, и сé“

Објавено во: Стил 15 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Ќерката на Елвис Присли беше дел од култот во кој ја внела нејзината мајка, а потоа сè тргна надолу.

Како бомба одекна и ја изненади јавноста веста дека почина единствената ќерка на славниот Елвис Присли. Имено, Лиза Мери Присли, почина на 55-годишна возраст, а се верува дека причина за смртта е срцев удар.

И покрај фактот дека нејзиниот татко беше безвременска музичка ѕвезда, Лиза водеше прилично турбулентен живот и беше мажена четири пати. Меѓутоа, таа ја доживеа и најголемата трагедија и болка што може да ја почувствува една мајка. Нејзиниот син во јули 2020 година изврши самоубиство на роденденската забава на неговата девојка Дијана Пинто, што целосно ја скрши пејачката и актерката.

„Оваа страшна тага која го уништи и скрши моето срце и душа целосно ме проголта“, напиша тогаш Лиза на својот Инстаграм профил.

Лиза била дел од Скиентолошката црква, а потоа поминала низ многу тежок период, кога почувствувала дека кај неа се случуваат големи промени кои воглавно биле деструктивни.

Откако ја напушти оваа заедница, Лиза се отвори, а во интервју за USA Today откри како оваа заедница влијаела на неа.

„Полека станував деструктивна, всушност самоуништувачка и не знаев од каде доаѓа. Кога сфатив, бев очајна. Не ми даваа добар совет. Ми ја земаа душата, парите, сè мое “, објасни Лиза, која всушност влегла во тој свет, откако мајка и Присила од 1977 почнала во тој дух да ја одгледува својата ќерка Лиза. Кога Лиза се откажала од скиентологијата, Присила ја донела истата одлука и набрзо ја напуштила Скиентолошката црква.


Можеби ќе ве интересира

ПАРФЕМ СО 2 ГИНИСОВИ РЕКОРДИ ПРОДАДЕН ЗА 1,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! Шишето е украсено со дијаманти и бисери

ПАРФЕМ СО 2 ГИНИСОВИ РЕКОРДИ ПРОДАДЕН ЗА 1,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! Шишето е украсено со дијаманти и бисери

Поентата на овој наш живот е да бидеме репродуктивни, да ни се шири семејството: Ексклузивно интервју со Цеца Ражнатовиќ за Женски магазин

Поентата на овој наш живот е да бидеме репродуктивни, да ни се шири семејството: Ексклузивно интервју со Цеца Ражнатовиќ за Женски магазин

ОВОЈ ЦВЕТ ТРЕБА ДА СЕ ИМА ВО СТАНОТ - ги брка лошите луѓе и депресијата, а ги чува добрите односи во семејството

ОВОЈ ЦВЕТ ТРЕБА ДА СЕ ИМА ВО СТАНОТ - ги брка лошите луѓе и депресијата, а ги чува добрите односи во семејството

ВНУКАТА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА БРЕМЕНА! Бакингемската палата сподели радосна вест, еве кога се очекува новороденчето!

ВНУКАТА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА БРЕМЕНА! Бакингемската палата сподели радосна вест, еве кога се очекува новороденчето!

ОДБИВАМ ДА СУМ РОБ НА ГОДИНИТЕ КОИ ДОАЃААТ, ОДБИВАМ ДА СЕ ЛИШАМ ОД РАБОТИ КОИ НЕ МИ ЛИЧАТ НА ГОДИНИТЕ - Ана Бунтеска за 51-от роденден

ОДБИВАМ ДА СУМ РОБ НА ГОДИНИТЕ КОИ ДОАЃААТ, ОДБИВАМ ДА СЕ ЛИШАМ ОД РАБОТИ КОИ НЕ МИ ЛИЧАТ НА ГОДИНИТЕ - Ана Бунтеска за 51-от роденден

Родителите нѐ испраќаа за Австралија, а ние се шегувавме со нив: Андријана со љубов се сеќава на приказни со Тоше

Родителите нѐ испраќаа за Австралија, а ние се шегувавме со нив: Андријана со љубов се сеќава на приказни со Тоше

Антониа наполни 22 години и објави дека е бремена: Партнерот е долгогодишен пријател на Иван (ФОТО)

Антониа наполни 22 години и објави дека е бремена: Партнерот е долгогодишен пријател на Иван (ФОТО)

МНОГУ НИ НЕДОСТИГАШ БАТЕ, КАКО ВРЕМЕТО ДА ЗАСТАНАЛО, НИШТО НЕ Е ИСТО КАКО ПОРАНО - сеќавањата на Тоше никогаш нема да избледат

МНОГУ НИ НЕДОСТИГАШ БАТЕ, КАКО ВРЕМЕТО ДА ЗАСТАНАЛО, НИШТО НЕ Е ИСТО КАКО ПОРАНО - сеќавањата на Тоше никогаш нема да избледат

БОЛНО СЛАБА - Следбениците со жестоки критики кон Јелена Ѓоковиќ за нејзиниот изглед

БОЛНО СЛАБА - Следбениците со жестоки критики кон Јелена Ѓоковиќ за нејзиниот изглед