23 Февруари, 2024
0.3216

МЕГАН ОТВОРЕНО МУ СЕ ЗАКАНИЛА НА ХАРИ ДЕКА ЌЕ ГО ОСТАВИ: Му поставила ултиматум

Објавено во: Свет 24 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Само неколку дена откако беше погребана кралицата Елизабета Втора, британскиот двор се соочува со нов проблем - најновата книга за кралското семејство.

Станува збор за делото „Courtiers: The Hidden Power Behind the Crown“ или преведено како „Dvorjani: Hidden Power Behind the Crown“ од кралскиот дописник и автор Валентин Лоу, кое се најавува како ново експлозивно четиво за принцот Хари и Меган Маркл. Извадоци од новото дело на Лоу објави „Тајмс“ и содржи голем број интересни тврдења. Така, авторот пишува дека принцот Хари го прогонувал стравот да не стане неважен, особено кога неговиот внук Џорџ наполнил 18 години, постојано споредувајќи се со неговиот вујко принцот Ендрју. Уште посочните делови се тоа што Михан му постави ултиматум на Хари дека ќе му раскине доколку тој јавно не открие дека се во врска.

Според извадок од книгата, додека Хари се соочил со орди на новинари кои сакале да го истражат животот на неговата нова девојка, тој „станал решен да ја заштити“ Меган. Сепак, таа инсистираше нивната врска да биде јавно објавена.

„Таа велеше; ако не дадеш изјава со која ќе потврдиш дека сум твоја девојка, ќе раскинам со тебе. Хари беше во паника“, рекол еден неименуван извор во книгата, додека друг тврди дека Хари е се откачи од тоа и само рече „ќе ме клоца“.

Затоа се обратил до секретарот на палатата Кенсингтон, Џејсон Кнауф, барајќи да даде изјава со која ќе потврди дека Меган му е девојка и ќе ги осуди расистичките и сексистички тонови на некои медиумски извештаи.

Во книгата се наведува и дека принцот Вилијам наводно се обидел да го реши проблемот со лошите односи со Сасексите со другите членови на кралското семејство, но бидејќи неговиот брат одбил да зборува за тоа, тој со нови детали ги повторува тврдењата дека Меган го злоупотребувала персоналот. но и објаснува во која мерка наводно не ја сфатила својата должност.

Лоу напиша дека додека Меган работела јавно да се прикаже себеси во позитивно светло за време на турнејата на двојката во Австралија во 2018 година, зад сцената „тоа беше друга приказна“.

"Иако уживаше во вниманието, Меган не ја сфати поентата на целото шетање наоколу, стискање со рацете на безброј непознати. Според неколку членови на персоналот, била слушната како барем еднаш кажала: "Не ми се верува" не добивам плата за ова“.

Лоу, како што забележуваат британските медиуми според досега споделеното со јавноста, е многу критичен кон Меган, а нејзините постапки, особено со соработниците, се прикажани во лошо светло.

„Во пролетта 2017 година, повеќе од шест месеци пред парот да се вери, таа му рекла на еден од советниците на Хари: „Мислам дека и двајцата знаеме дека наскоро ќе бидам еден од твоите шефови“, се вели во книгата што треба да излезе. на 6 октомври.

Исто така, се вели дека Меган се судрила со нејзината лична асистентка Мелиса Туабти за бесплатни подароци, вклучувајќи облека, накит и свеќи што некои компании и ги испратиле на војвотката. Туабти, кој се откажа само шест месеци откако се приклучи на палатата, го следеше правилото дека членовите на кралското семејство не можат да примаат подароци од комерцијални организации, но Лоу тврди дека на Меган не и се допаднал нејзиниот став.

Курир.рс

Можеби ќе ве интересира

ЕВЕ КАКО РЕАГИРАШЕ ПУТИН ОТКАКО БАЈДЕН ГО НАРЕЧЕ КУЧКИН СИН: „Затоа Бајден е попосакуван претседател за соработка со Русија“

ЕВЕ КАКО РЕАГИРАШЕ ПУТИН ОТКАКО БАЈДЕН ГО НАРЕЧЕ КУЧКИН СИН: „Затоа Бајден е попосакуван претседател за соработка со Русија“

Зеленски го призна падот на Авдијевка: И што постигнаа со тоа?

Зеленски го призна падот на Авдијевка: И што постигнаа со тоа?

БЕЗ РАЗЛИКА КОЈ ЌЕ БИДЕ НА ВЛАСТ ВО ВАШИНГТОН: Медведев вели дека со децении нема да се обноват односите со САД

БЕЗ РАЗЛИКА КОЈ ЌЕ БИДЕ НА ВЛАСТ ВО ВАШИНГТОН: Медведев вели дека со децении нема да се обноват односите со САД

МАЈКАТА НА НАВАЛНИ: Tврди дека го видела телото на својот син, но и дека ја уценуваат

МАЈКАТА НА НАВАЛНИ: Tврди дека го видела телото на својот син, но и дека ја уценуваат

РЕПУБЛИКАНСКИ КОНГРЕСМЕН ПОВИКА НА УБИВАЊЕ НА СИТЕ ПАЛЕСТИНСКИ ДЕЦА: Вели дека 20 години го напаѓаат Израел и треба да платат

РЕПУБЛИКАНСКИ КОНГРЕСМЕН ПОВИКА НА УБИВАЊЕ НА СИТЕ ПАЛЕСТИНСКИ ДЕЦА: Вели дека 20 години го напаѓаат Израел и треба да платат

ПУТИН Е ЛУД КУЧКИ СИН: Бајден без влакна на јазикот, Кремљ го возврати ударот

ПУТИН Е ЛУД КУЧКИ СИН: Бајден без влакна на јазикот, Кремљ го возврати ударот

ХОРОР ВО КИНА: Брод удри и сруши мост, автобус и автомобили паднаа во реката (ВИДЕО)

ХОРОР ВО КИНА: Брод удри и сруши мост, автобус и автомобили паднаа во реката (ВИДЕО)

„ОНИЕ ШТО ВЕРУВААТ ДЕКА РУСИЈА ГО УБИ НАВАЛНИ СЕ ИДИОТИ“: Скандалозна изјава на новинарот Такер Карлсон

„ОНИЕ ШТО ВЕРУВААТ ДЕКА РУСИЈА ГО УБИ НАВАЛНИ СЕ ИДИОТИ“: Скандалозна изјава на новинарот Такер Карлсон

ГЕРМАНИЈА ПОВЕЌЕ НЕ Е „ВЕТЕНАТА ЗЕМЈА“: Масовните отпуштања предизвикуваат лоши услови за живот и работа, расте незадоволството на работниците

ГЕРМАНИЈА ПОВЕЌЕ НЕ Е „ВЕТЕНАТА ЗЕМЈА“: Масовните отпуштања предизвикуваат лоши услови за живот и работа, расте незадоволството на работниците