06 Декември, 2022
0.0338

Најубавиот актер на светот во програма во живо дозна ужасни вести: Докторите открија како ќе заврши неговиот живот

Објавено во: Стил 19 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

ДНК на Крис има две копии од генот APOE4, поради што од осум до десет пати е поголема веројатноста дека ќе се бори со Алцхајмер...

Крис Хемсворт (39), познатиот миленик на жените, пред камерите дозна каква судбина го очекува! Имено, актерот работи на „Limitless“ - телевизиски проект за здравје, во кој се истражуваат методите за продолжување на животот и одложување на стареењето на ќелиите во организмот на човекот. И токму неговата ДНК била предмет на истражување на медицинските експерти.

Направена е детална анализа, а резултатите биле потполно неочекувани! Според спроведеното истражување, еден од најпривлечните актери на денешницата има од осум до десет пати повеќе шанси да развие Алцхајмерова болест.

Целиот текст на Женски магазин, овде. 

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

МАЛКУ ТИШИНА ВО ЧЕСТ НА МАЈА - поранешното момче Оми Димпоз со сеќавање на инфлуенсерката

МАЛКУ ТИШИНА ВО ЧЕСТ НА МАЈА - поранешното момче Оми Димпоз со сеќавање на инфлуенсерката

Од мајка ми добив благослов за Џејсон: Васил Гарванлиев искрено за партнерот со кој живее во Чикаго и новата песната „Ритам“

Од мајка ми добив благослов за Џејсон: Васил Гарванлиев искрено за партнерот со кој живее во Чикаго и новата песната „Ритам“

НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Ова видео ќе ви одземе само 8 минути и ќе ви ги отвори очите

НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Ова видео ќе ви одземе само 8 минути и ќе ви ги отвори очите

Весна е моето алармно светло: Интервју со Александар Микиќ, по успехот со филмот „Кајмак“

Весна е моето алармно светло: Интервју со Александар Микиќ, по успехот со филмот „Кајмак“

СЛИКАНА Е КАКО ТУРКА КОЛИЧКА - поранешната девојка на принцот Хари, Кресида Бонас го роди своето прво бебе

СЛИКАНА Е КАКО ТУРКА КОЛИЧКА - поранешната девојка на принцот Хари, Кресида Бонас го роди своето прво бебе