05 Август, 2020
0.0197

Највисока излезност е регистрирана во Новаци

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 15 Јули, 2020

Највисока излезност до 11 часот е регистрирана во Новаци. 

Одзивот на гласачи изнесува 26,89 отсто. Зад оваа општина е Гевгелија со 23,29 отсто, Прилеп со 22,07 отсто, па Демир Капија со 21,99 отсто, Македонски Брод со 21,86 отсто,  и Берово со 21,76 отсто излезност.

Четвртата изборна единица сега е на првото место по излезност до 11 часот, со 18,55 отсто одзив. 

Денеска се одржуваат десеттите парламентарни избори во Македонија. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО ДЕЛЧЕВО: Ветер урна покрив на зграда

(ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО ДЕЛЧЕВО: Ветер урна покрив на зграда

СЛУЧАЈ ВО ШТИП: Се излечил, па повторно се заразил со коронавирусот

СЛУЧАЈ ВО ШТИП: Се излечил, па повторно се заразил со коронавирусот

Албански полицајци уапсиле двајца македонски државјани барани со потерница од Австрија и Словенија

Албански полицајци уапсиле двајца македонски државјани барани со потерница од Австрија и Словенија

Мицкоски порача: Остануваме опозиција ако не успееме во преговорите

Мицкоски порача: Остануваме опозиција ако не успееме во преговорите

КОВИД БИЛАНС: Починаа шест лица, 88 новозаразени од 1.507 тестирања

КОВИД БИЛАНС: Починаа шест лица, 88 новозаразени од 1.507 тестирања

АГИМ НУХИУ ГИ УЖИВА НЕКОЛКУТЕ ДЕНА КАКО ПРВ ЧОВЕК НА МВР - ќе биде на тоа место до формирањето на новата влада

АГИМ НУХИУ ГИ УЖИВА НЕКОЛКУТЕ ДЕНА КАКО ПРВ ЧОВЕК НА МВР - ќе биде на тоа место до формирањето на новата влада

(ВИДЕО) РАДОСТ: Некои жители на ЗОО-Скопје уживаат под дождовните капки

(ВИДЕО) РАДОСТ: Некои жители на ЗОО-Скопје уживаат под дождовните капки

ТРАГЕДИЈА ВО КИЧЕВО: Малолетник починал од струен удар

ТРАГЕДИЈА ВО КИЧЕВО: Малолетник починал од струен удар

ИЗВАШТАЈ НА ИЈЗ: Новозаразени со Ковид-19 се регистрирани во 28 града во последната недела на јули

ИЗВАШТАЈ НА ИЈЗ: Новозаразени со Ковид-19 се регистрирани во 28 града во последната недела на јули