11 Август, 2022
0.0171

Највлијателна жена во Унгарија и мајка на 5 деца: Која е сопругата на Виктор Орбан?

Објавено во: Стил 21 Ноември, 2018

Добивај вести на Viber

Виктор Орбан е унгарски политичар кој е премиер на Унгарија од 2010-та година. Деновиве е актуелен во нашата земја поради политичкиот азил кој му го додели на екс-премиерот Никола Груевски.

Настрана од политичкиот живот, Орбан е во брак со Анико Леваи, тој е татко на пет деца, а игра и со страст следи фудбал.

Сите детали за тоа која е неговата сопруга, читајте на Женски магазин. ТУКА.

Можеби ќе ве интересира

Ленин Јовановски: Сѐ што поседувам сакам да биде во „екстра ларџ“ варијанта - мотори, џипови, куќи, површини, предмети...

Ленин Јовановски: Сѐ што поседувам сакам да биде во „екстра ларџ“ варијанта - мотори, џипови, куќи, површини, предмети...

МОДНАТА КУЌА ЛУЈ ВИТОН НИКОГАШ ПОСИЛНА, И покрај кризата профитот се зголеми, сопственикот Анро меѓу најбогатите во светот

МОДНАТА КУЌА ЛУЈ ВИТОН НИКОГАШ ПОСИЛНА, И покрај кризата профитот се зголеми, сопственикот Анро меѓу најбогатите во светот