14 Јуни, 2024
0.0286

НЕОВЛАСТЕНИ ЛИЦА ОБЈАВИЛЕ ДЕКА СКОПЈЕ НЕМА ДА ИМА ВОДА: Од Водовод велат водоснабдувањето нема да се прекине, ќе бараат одговорност

Објавено во: Македонија 10 Февруари, 2024

Добивај вести на Viber

Во текот на утрешниот ден Градот Скопје редовно ќе се снабдува со вода, без никаков прекин во снабдувањето, информираат од ЈП Водовод и канализација.

,,За жал, на социјалните мрежи од страна на неовластени лица беа објавени и ширени неточни и непроверени информации, при што против овие лица јавното претпријатие Водовод и канализација ќе превземе соодветни чекори за утврдување на одговорност поради обид да создадат несигурност кај граѓаните на градот Скопје.

Утре сите населени места во Градот Скопје ќе бидат целосно и редовно снабдени со вода за пиење" велат од претпријатието.

Можеби ќе ве интересира

ЛИМАНИ, ДУРМИШИ, СУЛЕЈМАНИ: БЕСА ги избра кандидатите за министри

ЛИМАНИ, ДУРМИШИ, СУЛЕЈМАНИ: БЕСА ги избра кандидатите за министри

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Oсмани вели дека и Македонија и Грција ги исполнија клучните обврски, а Сиљановска - Давкова тврди дека не го прекршила Договорот од Преспа

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Oсмани вели дека и Македонија и Грција ги исполнија клучните обврски, а Сиљановска - Давкова тврди дека не го прекршила Договорот од Преспа

СИЉАНОВСКА - ДАВКОВА: Со Герапетритис не беше отворена темата за името

СИЉАНОВСКА - ДАВКОВА: Со Герапетритис не беше отворена темата за името

ГАШИ: Се надевам дека Северна Македонија и Албанија во ист ден ќе станат полноправни членки на ЕУ

ГАШИ: Се надевам дека Северна Македонија и Албанија во ист ден ќе станат полноправни членки на ЕУ

OСМАНИ: Грција не размислува за ново вето

OСМАНИ: Грција не размислува за ново вето

НОВ СЛУЧАЈ: Непалци побегнале од работните места во Скопје и Тетово

НОВ СЛУЧАЈ: Непалци побегнале од работните места во Скопје и Тетово

ОСМАНИ: Законите за промена на имињата на МРТ и на МАНУ стојат заглавени пет години

ОСМАНИ: Законите за промена на имињата на МРТ и на МАНУ стојат заглавени пет години

СЛАВЕСКИ: Jа прочитав „убавата вест” дека дошло време во градот Струга да се образуваат лекари

СЛАВЕСКИ: Jа прочитав „убавата вест” дека дошло време во градот Струга да се образуваат лекари

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина