20 Април, 2024
0.0632

Николче од Демир Хисар се оженил со украинката Јулија: Живеат во Германија а ова е нивната приказна

Објавено во: Стил 02 Февруари, 2023

Добивај вести на Viber

Николче Талевски од Демир Хисар, веќе две и пол години живее и работи во Германија во фабрика од автоиндустријата. Во брак е една година со харизматичната Јулија од Украина. Имаат син кој има три и пол месеци.

Дипломиран економист- менаџер, додека бев во Македонија , седум години работев во странска инвестиција, како менаџер за организационен процес.

Со сопругата обожаваат да патуваат. Во Август месец оваа година ќе прават крштевка и венчавка во Демир Хисар.

Како се запознале, каков е животот во Германија, и многу интересни нешта за нив читајте во приказната на ЖЕНСКИ МАГАЗИН, ТУКА.

Можеби ќе ве интересира

Мемедоски е македонскиот претставник на „Светскиот избор за Мис и Мистер за глуви“ во Прага: Бог ме направил различен од другите, но ми подарил повеќе таленти

Мемедоски е македонскиот претставник на „Светскиот избор за Мис и Мистер за глуви“ во Прага: Бог ме направил различен од другите, но ми подарил повеќе таленти

МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ НЕ ГО САКААТ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Само еден член стои полошо од Хари и Меган

МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ НЕ ГО САКААТ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Само еден член стои полошо од Хари и Меган