29 Март, 2023
0.0226

НОВ ИНЦИДЕНТ ВО КОСОВО: Пукање од возило во движење

Објавено во: Балкан 05 Февруари, 2023

Добивај вести на Viber

Нов инцидент се случи ноќеска во Косово, каде имаше пукање од возило во движење. 

Косовската полиција објави дека мажот, кој беше осомничен дека пукал со пиштол во Грачаница, со одлука на обвинителот е пуштен да се брани од слобода. Полицијата во својот редовен дневен извештај објави дека две лица пријавиле дека осомничениот испукал неколку истрели од пиштол од автомобил. Полицијата излегла на местото на настанот и пронашла два куршуми. Осомничениот сам се пријавил во полициска станица. Човекот е осомничен за неовластено поседување оружје и загрозување на општата безбедност.

Пред неколку дена, Албанци нападнаа и ранија со нож косовски Србин од селото Могила кај Витина. Српските медиуми објавија дека семејството на момчето добивало закани од соседите Албанци. 


За две години имало над 300 напади на косовски Срби и разврска нема, односно сторителите не се казнети. 

За Бадник и Божиќ, косовските Срби исто беа мета на напади. 

Можеби ќе ве интересира

КРОАЦИЈА ЕРЛАЈНС ВОВЕДУВА НОВА ПОНУДА ВО СИТЕ СВОИ АВИОНИ - еве за каква новина се работи

КРОАЦИЈА ЕРЛАЈНС ВОВЕДУВА НОВА ПОНУДА ВО СИТЕ СВОИ АВИОНИ - еве за каква новина се работи

МАЈКАТА НА ДЕВОЈЧЕТО ДРЖЕНО ВО КАДА СО ЧУДНО ТВРДЕЊЕ - еве што таа кажала за таткото Урош, по кој трага полицијата

МАЈКАТА НА ДЕВОЈЧЕТО ДРЖЕНО ВО КАДА СО ЧУДНО ТВРДЕЊЕ - еве што таа кажала за таткото Урош, по кој трага полицијата

ФАТЕНИ ПРИ ОБИД ЗА ШВЕРЦ НА 13 ИЛЈАДИ ЛИТРИ НАФТА! Војната ги натера Украинците на илегала

ФАТЕНИ ПРИ ОБИД ЗА ШВЕРЦ НА 13 ИЛЈАДИ ЛИТРИ НАФТА! Војната ги натера Украинците на илегала

ЕВЕ ВО КАКВА СОСТОЈБА Е ДЕВОЧЕТО КОЕ БИЛО ЗАРОБЕНО ОД ТАТКОТО МОНСТРУМ: Лекарите плачеле во болница обидувајќи се да го повратат во живот

ЕВЕ ВО КАКВА СОСТОЈБА Е ДЕВОЧЕТО КОЕ БИЛО ЗАРОБЕНО ОД ТАТКОТО МОНСТРУМ: Лекарите плачеле во болница обидувајќи се да го повратат во живот

РАЦИИ ВО ВАЛОНА ПО НАПАДОТ СО КАЛАШНИКОВ НА ТОП ЧАНЕЛ И УБИСТВОТО НА КОЛА: Пронајдени се куршуми и во канцелариите

РАЦИИ ВО ВАЛОНА ПО НАПАДОТ СО КАЛАШНИКОВ НА ТОП ЧАНЕЛ И УБИСТВОТО НА КОЛА: Пронајдени се куршуми и во канцелариите

АПАРТМАНИТЕ НА ЈАДРАН ПРЕСКАПИ И ЗА СЛОВЕНЦИТЕ: Што добивате за неверојатни 8.885 евра за еднонеделно летување?

АПАРТМАНИТЕ НА ЈАДРАН ПРЕСКАПИ И ЗА СЛОВЕНЦИТЕ: Што добивате за неверојатни 8.885 евра за еднонеделно летување?

ТОП ЧАНЕЛ-ЦЕЛ НА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД: Вработениот од обезбедувањето бил застрелан со 25 куршуми

ТОП ЧАНЕЛ-ЦЕЛ НА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД: Вработениот од обезбедувањето бил застрелан со 25 куршуми

УБИЕНО ЛИЦЕ ОД ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА НАЈГЛЕДАНАТА АЛБАНСКА ТЕЛЕВИЗИЈА - ноќеска пукано од возило кон Топ Чанел

УБИЕНО ЛИЦЕ ОД ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА НАЈГЛЕДАНАТА АЛБАНСКА ТЕЛЕВИЗИЈА - ноќеска пукано од возило кон Топ Чанел

ШТО ЗНАЕ ВУЧИЌ ЗА РУСКО-УКРАИНСКАТА ВОЈНА? Еве детали

ШТО ЗНАЕ ВУЧИЌ ЗА РУСКО-УКРАИНСКАТА ВОЈНА? Еве детали