05 Февруари, 2023
0.0265

Од мајка ми добив благослов за Џејсон: Васил Гарванлиев искрено за партнерот со кој живее во Чикаго и новата песната „Ритам“

Објавено во: Стил 05 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Васил Гарванлиев, пејачот кој е еднакво успешен во поп и во оперското пеење, ланскиот македонски евровизиски претставик, сега го живее својот сон. Има нова песна која се вика „Ритам“, и вели дека откако љубовта му тропнала на врата, решил да остане во Чикаго, каде што сега живее. Среќен е со Џејсон, американски невропсихолог, за кој ни раскажа дека е љубовта на неговиот живот и негов најдобар пријател. 

Неговата одлука да гради кариера далеку од дома, и неговиот емотивен избор го поддржала и мајка му, која неодамна го посетила во Чикаго, а во Струмица си заминала среќна, поради среќата на синот. Од мајка си, тој го добил најголемиот благослов.  

За Женски магазин, Васил ги ракажа деталите за новата песна, пораката која ја носи и љубовната приказна со Џејсон. Ни испрати и фотографии на кои го покажа својот нов дом од времето на посетата на мајка му, во кој тој и Џејсон живеат со три миленици.


Целото интервју читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Николче од Демир Хисар се оженил со украинката Јулија: Живеат во Германија а ова е нивната приказна

Николче од Демир Хисар се оженил со украинката Јулија: Живеат во Германија а ова е нивната приказна

ТРИЕСЕТ ГОДИНИ ИМАМ ИСТА ТЕЖИНА - Ирена Спировска ја открива тајната на младешкиот изглед

ТРИЕСЕТ ГОДИНИ ИМАМ ИСТА ТЕЖИНА - Ирена Спировска ја открива тајната на младешкиот изглед

ПАРФЕМ СО 2 ГИНИСОВИ РЕКОРДИ ПРОДАДЕН ЗА 1,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! Шишето е украсено со дијаманти и бисери

ПАРФЕМ СО 2 ГИНИСОВИ РЕКОРДИ ПРОДАДЕН ЗА 1,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! Шишето е украсено со дијаманти и бисери