22 Септември, 2018
0.3192
    ALK 8001    -0.04%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     GRNT 820    0%     KMB 5174.73    0.16%     MPOL 314    0%     MPT 47013    -1.53%     OHB 6600    0.79%     OKTA 4296.07    0.92%     RZTK 526    0%     RZUS 108    0%     STB 1115    0.54%     STBP 1158    0.73%     TNB 14007.94    0.06%     TTK 1135    -0.03%     UNI 2307.38    -0.99%

ОГЛАСИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Се нуди плата и до 500 евра

Објавено во: Финансии 12 Март, 2018

Ако сте во потрага по работа, ви пренесуваме неколку активни огласи .

* Оглас за вработување во Алкалоид

Отворени се овие работни места:

1.    ОЕ Корпоративни служби – Оддел за маркетинг-комуникации

1.1.   Специјалист за социјални медиуми – 1 (еден)

Потребни квалификации и вештини

-   Задолжително е работно искуство од минимум 2 години во маркетинг агенција или во агенција за дигитални комуникации-  

 ВСС – пожелно е кандидатот да има завршено Економски факултет – Маркетинг/Е-бизнис

-   Одлично познавање на работата во пакетот Microsoft Office (Excel, Word, Power Point).
-   Одлично познавање англиски јазик.

-   Одлично познавање на интернет-маркетингот и на социјалните мрежи
-   Креативност, проактивност-   Високоразвиени интерперсонални и маркетинг-вештини
-   Максимална посветеност и одговорност кон реализирање проекти и почитување рокови
-   Водење на брендовите на социјалните медиуми

-   Креирање стратегии за социјални медиуми за брендовите
-   Изработка на комуникациски планови за брендовите
-   Следење и анализа на дигиталниот пазар/социјалните медиум и слично

Работниот однос за позицијата се заснова на определено време од 6 (шест) месеци, со можност за продолжување на договорот.
Дневното работно време на оваа позиција е 8 часа, со почеток од 7:30 до 15:30 часот. Неделното работно време е од понеделник до петок.
Предвидената основна нето-плата за позицијата е од 26.000 МКД до 35.000 МКД, во зависност од работното искуство на кандидатот. 

*ЊуМомент вработува!

Бараат енергични, иницијативни и посветени нови колеги кои вистински го сакаат комуникацискиот бизнис со сите предизвици што тој ги носи.

Услови: искуство во работа на исти или слични работни места, способност за жонглирање со повеќе проекти во исто време, одлично познавање на англиски јазик и исклучителни комуникациски вештини

* Оглас за вработување во ФИБУЛА... Отворени се 40 работни места!
Фибула Охрид има потреба од 40 работници на следните работни позиции:

- ПРЕТСТАВНИЦИ ПО ХОТЕЛИ
- ТУРИСТИЧКИ ВОДИЧИ / ПРАТИТЕЛИ

Аплицирајте тука.

*Оглас за вработување во КОСМО дрогериите во Скопје

Тинекс има потреба од вработување на енергични кадри за следното работно место:

се бараат трговски работници- продавачки во КОСМО дрогериите во Скопје-Целиот оглас може да го видите тука.

Можеби ќе ве интересира

Зошто просечната плата во Македонија се намалува во летните месеци?

Зошто просечната плата во Македонија се намалува во летните месеци?

Поголеми плати на сметка од 1 октомври во училиштата, градинките и болниците

Поголеми плати на сметка од 1 октомври во училиштата, градинките и болниците

Немаат работа, ама за 30.000 не стануваат од кревет

Немаат работа, ама за 30.000 не стануваат од кревет

НЕМА КОЈ ДА ГРАДИ И ПОПРАВА: Кризата за работници ќе им ги уништи фирмите

НЕМА КОЈ ДА ГРАДИ И ПОПРАВА: Кризата за работници ќе им ги уништи фирмите

Роден е во сиромаштија а денес е најдобар во бизнисот: Советува како да заработите повеќе пари

Роден е во сиромаштија а денес е најдобар во бизнисот: Советува како да заработите повеќе пари

(ФОТО) ГИ ЧУВА ДЕЦАТА НА БОГАТИТЕ НА ПАТУВАЊА: Какви искуства доживеала не можете да замислите

(ФОТО) ГИ ЧУВА ДЕЦАТА НА БОГАТИТЕ НА ПАТУВАЊА: Какви искуства доживеала не можете да замислите

Директорот на Инстаграм и милијардер има лек: Како тој се бори против мрзеливоста?

Директорот на Инстаграм и милијардер има лек: Како тој се бори против мрзеливоста?

Пет општини ќе добијат грантови за подобрување на социјалните услуги

Пет општини ќе добијат грантови за подобрување на социјалните услуги

ОД ЕНТУЗИЈАЗАМ ДО УСПЕШЕН БИЗНИС: Како Англичанец ја оживеа верзијата на комунистичка Веспа

ОД ЕНТУЗИЈАЗАМ ДО УСПЕШЕН БИЗНИС: Како Англичанец ја оживеа верзијата на комунистичка Веспа