21 Мај, 2018
0.3397
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

ОТВОРЕНО ИНТЕРВЈУ ЈОВАН ЈОВАНОВ: Жал ми е што порано не заминав од Македонија

Објавено во: Стил 06 Февруари, 2018

Јас никогаш не сум бил член на ниту една политичка партија, ниту пак сум бил активист, а ниту сум заземал политички став. Единствената поврзаност со претходната влада беше тоа што по нивна нарачка правев музика за предизборни кампањи и за тоа си бев платен. Многу пати, јас и пејачите од мојата продукција, кога беше ВМРО на власт, сме настапувале на манифестации организирани од политичари на СДСМ.

Јован Јованов, еден од најуспешните и најпродуктивните, но и најозборуваните домашни автори речиси две години гради успешна кариера во Канада. Со сопругата Николина и со ќерката, од Македонија си замина во 2014 година. Прво во Холивуд, на музичко усовршување и како што вели за да си го оствари својот детски сон. Во интервјуто за Женски магазин, Јованов не штедејќи зборови раскажа за сите политички и фестивалски афери кои се врзуваа за неговото име додека беше во Македонија, но и за причините зошто според него е опаднат квалитетот на домашната музика.

Целото интервју читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Од прва рака: Како Меган Маркл се подготвуваше за големиот ден: „Тоа утро беше совршено“!

Од прва рака: Како Меган Маркл се подготвуваше за големиот ден: „Тоа утро беше совршено“!

ИМА 121 ГОДИНА: Но, и една желба за во иднина

ИМА 121 ГОДИНА: Но, и една желба за во иднина

КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Најубавите парови, фустани и познати од кралската свадба!

КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Најубавите парови, фустани и познати од кралската свадба!

Меланија Трамп се врати во Белата Куќа

Меланија Трамп се врати во Белата Куќа

Прва фотка од невестата: Меган Маркл тргна кон катедралата, изгледа преубаво!

Прва фотка од невестата: Меган Маркл тргна кон катедралата, изгледа преубаво!

BBC откри какво ќе биде времето за кралската свадба

BBC откри какво ќе биде времето за кралската свадба

Редослед по минути: Како ќе се одвива кралската свадба?

Редослед по минути: Како ќе се одвива кралската свадба?

ДЕТАЛИ ЗА ВЕНЧАВКАТА: Утре стапуваат во брак принцот Хари и актерката Меган Маркл

ДЕТАЛИ ЗА ВЕНЧАВКАТА: Утре стапуваат во брак принцот Хари и актерката Меган Маркл

Милчо Манчевски повикува на аудиција за новиот филм

Милчо Манчевски повикува на аудиција за новиот филм