26 Септември, 2021
0.0200

ОВА Е СЕМЕЈСТВОТО КОЕ ЗА 13 ДЕНА ПОЧИНА ОД КОРОНА - родителите имале примено кинеска вакцина, а синот не бил вакциниран

Објавено во: Балкан 31 Јули, 2021

Кога Игор (52) почина на 21 јули, неговото семејство и пријателите беа скршени од болка, а плачеа дури и лекарите во ковид болницата во Крушевац.

Игор остави три сина, најмладиот е се уште малолетен - има 15 години. Но и ќерка, која нема сила да раскажува и чиј живот се претвори во страдање во еден момент, одеднаш ископани три гроба. Но, таа сака луѓето да ја слушнат оваа приказна и да разберат дека короната убива, дека и младите треба да се вакцинираат, и сите да се чуваат, бидејќи не е готово. Не одблизу.

Нивниот пријател сведочи за трагедијата на семејството Милојевиќ, кое, како што вели, пролеало тони солзи, особено кога починал Игор. 

Драмата на ова семејство започнала кога Слободан (77) и Душица (72), сопружници кои живееја сами, се инфицираа во јуни. Никој не знае со сигурност како било, дали биле заразени од еден од младите луѓе кои дошле кај нив, а имаат и пет внуци, дали тоа било затоа што Слободан бил на поголем собир или нешто друго.

Штом започнала температурата, тие добиле терапија и домашна изолација во ковид амбулантата, бидејќи, како што вели пријателот, немало ништо драматично. Игор ги посетувал, носејќи им храна.

„И едно утро Слободан падна во бањата, и затоа Игор преноќи со родителите. Слободан имаше некои хронични болести, се сеќавам дека ние буквално го вративме од мртвите пред две или три години. Душица беше доста активен пензионер, имаше проблеми со зглобовите, колку што знам“, раскажува пријателка за Курир.рс. 

Додала дека и двајцата ја примиле кинеската вакцина како приоритет на самиот почеток на масовната имунизација.

Игор потоа се заразил, но не беше вакциниран. Имал прекумерна тежина, но, според еден пријател, немал никакви болести. Патем, тој бил поранешен офицер и бил разведен.

Целата приказна на Курир.рс

Извор и фото: Курир.рс

Можеби ќе ве интересира

ГОЛЕМА ПОПЛАВА ВО ЗАГРЕБ: Поплавени подруми, штета во многу домаќинства, уништени и просториите на ФК Трешњавка

ГОЛЕМА ПОПЛАВА ВО ЗАГРЕБ: Поплавени подруми, штета во многу домаќинства, уништени и просториите на ФК Трешњавка

КОН СО ПОРАКА ДО АНТИВАКСЕРИТЕ: Умреа повеќе од 10.000 луѓе, спасот е вакцината

КОН СО ПОРАКА ДО АНТИВАКСЕРИТЕ: Умреа повеќе од 10.000 луѓе, спасот е вакцината

ХАКЕРСКИ НАПАД НА ДРЖАВНАТА АЛБАНСКА РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈА: Побарано е 300.000 долари за враќање на архивата

ХАКЕРСКИ НАПАД НА ДРЖАВНАТА АЛБАНСКА РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈА: Побарано е 300.000 долари за враќање на архивата

ШВАЈЦАРИЈА ГО ОГРАНИЧУВА ВЛЕЗОТ НА ПАТНИЦИ ОД НЕКОЛКУ ЗЕМЈИ ОД РЕГИОНОВ: Нема влез без доказ за вакцина

ШВАЈЦАРИЈА ГО ОГРАНИЧУВА ВЛЕЗОТ НА ПАТНИЦИ ОД НЕКОЛКУ ЗЕМЈИ ОД РЕГИОНОВ: Нема влез без доказ за вакцина

ПРВО БОРБЕНИ АВИОНИ „МИГ-29“, А СЕГА И ТЕНКОВИ: Српската војска се упати кон Јариње, преминот со Косово

ПРВО БОРБЕНИ АВИОНИ „МИГ-29“, А СЕГА И ТЕНКОВИ: Српската војска се упати кон Јариње, преминот со Косово

СЛАТКО ОД ДУЊИ, КАФЕ И ЧАШКА РАКИЈА-РЕЦЕПТ ЗА СИЛЕН ИМУНИТЕТ: Пулмологот Несторовиќ со совет во негов стил

СЛАТКО ОД ДУЊИ, КАФЕ И ЧАШКА РАКИЈА-РЕЦЕПТ ЗА СИЛЕН ИМУНИТЕТ: Пулмологот Несторовиќ со совет во негов стил

КОЈ Е ЧОВЕКОТ ШТО СИ ГИ ЗАДАВИ СОПСТВЕНИТЕ ДЕЦА ВО ЗАГРЕБ: Полицајците шокирани од помодрените тела, до нив биле играчките

КОЈ Е ЧОВЕКОТ ШТО СИ ГИ ЗАДАВИ СОПСТВЕНИТЕ ДЕЦА ВО ЗАГРЕБ: Полицајците шокирани од помодрените тела, до нив биле играчките

КОЈ ПРЕЖИВУВА НА РЕСПИРАТОР? Познат пулмолог вели дека два критериуми се клучни

КОЈ ПРЕЖИВУВА НА РЕСПИРАТОР? Познат пулмолог вели дека два критериуми се клучни

СЕ ПОЈАВИЈА УШТЕ ДВА ВИРУСИ СЛИЧНИ НА КОРОНАТА: Ситуацијата се менува од час во час, има многу заразени деца, загрижувачка изјава на Лончар

СЕ ПОЈАВИЈА УШТЕ ДВА ВИРУСИ СЛИЧНИ НА КОРОНАТА: Ситуацијата се менува од час во час, има многу заразени деца, загрижувачка изјава на Лончар