14 Јули, 2024
0.0236

ПАЃАШЕ ГРАД СО ПРЕЧНИК ОД 10 САНТИМЕТРИ: Невреме ја зафати Србија

Објавено во: Балкан 12 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Невреме со град денеска зафати повеќе српски градови.

Невреме имаше во Чачак и неговата околина, Краљево како и околината на Ужице и на Пожега.

„Урагански ветрови и град со пречник до 10 сантиметри, во потесното подрачје, можни се и во наредните часови“,  предупредија од метереолошката компанија Хаилц Србија.

Српскиот хидрометереолошки завод издаде највисоко ниво на предупредување. Во поголемиот дел од државата е издаден портокалов метео аларм. Црвеното (највисоко) ниво на предупредување денеска е издадено за источна Србија, а утре за југоисточна Србија.

На 3 јуни имаше невреме во Србија и тогаш имаше оштетени фасади и поплавени домови. 

фото принтскрин Инстаграм

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ПОВТОРНО НЕВРЕМЕ ВО СЛОВЕНИЈА: Паѓаше град со дијаметар до 10 сантиметри

(ВИДЕО) ПОВТОРНО НЕВРЕМЕ ВО СЛОВЕНИЈА: Паѓаше град со дијаметар до 10 сантиметри

(ВИДЕО) ИМА ЖРТВИ: Автобус се заби во куќа во Турција

(ВИДЕО) ИМА ЖРТВИ: Автобус се заби во куќа во Турција

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР ЈА РАНГИРАШЕ СРБИЈА КАКО ОМИЛЕНА ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА: Доби лавина критики

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР ЈА РАНГИРАШЕ СРБИЈА КАКО ОМИЛЕНА ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА: Доби лавина критики

НЕВРЕМЕ ВО СЛОВЕНИЈА: Падна град со големина на топче за голф

НЕВРЕМЕ ВО СЛОВЕНИЈА: Падна град со големина на топче за голф

ВУЧИЌ: Се обидуваат да ја испровоцираат Србија да направи нешто за што би требало да интервенира НАТО

ВУЧИЌ: Се обидуваат да ја испровоцираат Србија да направи нешто за што би требало да интервенира НАТО

БАКТЕРИЈА КОЈА ГО НАПАЃА МОЗОЧНОТО ТКИВО ПРИСУТНА ВО ПРОТЕИНСКИ СЕНДВИЧИ: Производот се повлекува од продажба

БАКТЕРИЈА КОЈА ГО НАПАЃА МОЗОЧНОТО ТКИВО ПРИСУТНА ВО ПРОТЕИНСКИ СЕНДВИЧИ: Производот се повлекува од продажба

НАСКОРО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ СКИЈА И НА +40: Држава од соседството гради скијалиште, еве каде ќе може да зимувате на лето

НАСКОРО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ СКИЈА И НА +40: Држава од соседството гради скијалиште, еве каде ќе може да зимувате на лето

EКСТРЕМНО ЖЕШКО: Во Србија се измерени 50 степени

EКСТРЕМНО ЖЕШКО: Во Србија се измерени 50 степени

РАСКОШ И МИЗЕРИЈА: Кога Тито го посети езерото Треска и денес

РАСКОШ И МИЗЕРИЈА: Кога Тито го посети езерото Треска и денес