01 Октомври, 2023
0.0522

Поради громови испукаа стаклата на автомобили во Белград

Објавено во: Балкан 09 Јуни, 2023

Добивај вести на Viber

Во српската престолнина Белград синоќа при невреме од силните громови испукале стаклата на автомобилите.

На Баново Брдо дождот ги поплави улиците, а најкритично беше во Пожешка и на падината Чукарица, каде што имаше вистинска поплава.

„Гром удри во куќа на булеварот Крал Александар 566. Од ударот испукаа стакла на автомобилите. За среќа, немало пожар“, стои на страницата на 192.

РХМЗ објави ново предупредување за временските услови.

„Продолжува периодот на нестабилно време со чести врнежи од дожд и грмежи. Врнежите во одредени локалитети може да бидат многу интензивни за кратко време во близина на градот (каде што вкупната 10-дневна просечна количина врнежи се проценува на 40 до 70 мм, во ридско-планински предели до 100 мм)“, информираат тие. 

Велат дека обилните дождови се многу нерамномерни по интензитет. 

Невреме вчера имаше и во Македонија. Во Делчево има полавени објекти и оштетени патишта.

Можеби ќе ве интересира

КУЌА НА МОРЕ ЗА 100.000 ЕВРА ЈА НАПРАВИ ЦРНА ГОРА ТОП ДЕСТИНАЦИЈА ЗА КУПУВАЊЕ НЕДВИЖЕН ИМОТ: Експертот Мекмахон кажа кои се и другите топ локации

КУЌА НА МОРЕ ЗА 100.000 ЕВРА ЈА НАПРАВИ ЦРНА ГОРА ТОП ДЕСТИНАЦИЈА ЗА КУПУВАЊЕ НЕДВИЖЕН ИМОТ: Експертот Мекмахон кажа кои се и другите топ локации

СМРТОНОСНАТА ДРОГА „ЗОМБИ“ ПРИСТИГНА ВО РЕГИОНОТ: Предозирања во Хрватска со супстанцата која е 50 пати поопасна од хероинот

СМРТОНОСНАТА ДРОГА „ЗОМБИ“ ПРИСТИГНА ВО РЕГИОНОТ: Предозирања во Хрватска со супстанцата која е 50 пати поопасна од хероинот

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО АНКАРА, ЕДНО ЛИЦЕ СЕ РАЗНЕСЕ, ДРУГИОТ Е НЕУТРАЛИЗИРАН: Има повредени полицајци, цела Турција се крена на нозе

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО АНКАРА, ЕДНО ЛИЦЕ СЕ РАЗНЕСЕ, ДРУГИОТ Е НЕУТРАЛИЗИРАН: Има повредени полицајци, цела Турција се крена на нозе

„ДА МИ СЕ ОТСЕЧЕ РАКАТА ШТО ГЛАСАВ ЗА ТЕБЕ“: Жител на Волос му се развика на градоначалникот, а тој го удри по глава (ВИДЕО)

„ДА МИ СЕ ОТСЕЧЕ РАКАТА ШТО ГЛАСАВ ЗА ТЕБЕ“: Жител на Волос му се развика на градоначалникот, а тој го удри по глава (ВИДЕО)

ТИРАНА СЕ ПОФАЛИ СО РЕКОРДЕН БРОЈ ПАТНИЦИ: Гужви на аеродромот во главниот град на Албанија

ТИРАНА СЕ ПОФАЛИ СО РЕКОРДЕН БРОЈ ПАТНИЦИ: Гужви на аеродромот во главниот град на Албанија

КОСОВО ОНЛАЈН: Косовски полицајци навредувале, пцуеле и претепале тројца млади Срби во Зубин Поток

КОСОВО ОНЛАЈН: Косовски полицајци навредувале, пцуеле и претепале тројца млади Срби во Зубин Поток

(ВИДЕО) СО ТРАКТОРИ И ЛОПАТИ ЧИСТАТ КАЛ: Грчки град по поплавите изгледа како да е бомбардиран

(ВИДЕО) СО ТРАКТОРИ И ЛОПАТИ ЧИСТАТ КАЛ: Грчки град по поплавите изгледа како да е бомбардиран

СРБИЈА НЕ ГО ИСПОРАЧА НА УКРАИНА: Осуден Андреј Наумов од СБУ фатен на македонско - српската граница со пари и накит

СРБИЈА НЕ ГО ИСПОРАЧА НА УКРАИНА: Осуден Андреј Наумов од СБУ фатен на македонско - српската граница со пари и накит

ТЕЛОТО НА УЛИЦА ГО НАШЛА ЌЕРКАТА: Жената од Владичин Хан сакала да се разведе од сопругот кој ја избодел во вратот

ТЕЛОТО НА УЛИЦА ГО НАШЛА ЌЕРКАТА: Жената од Владичин Хан сакала да се разведе од сопругот кој ја избодел во вратот