21 Јануари, 2019
0.4412
    ALK 8300.23    -0.01%     BGOR 270    -5.26%     GECK 500    0%     GECT 500    0%     GRNT 824.4    -0.07%     KMB 5300.24    -0.37%     MPT 49500    -1%     MTUR 5000    -0.99%     OHB 6650    0.77%     OKTA 4550    1.11%     RMDEN17 97.7    0.18%     RZLE 19    0%     RZLV 80    9.59%     SIL 70    0%     TEL 302    0%     TTK 1347.72    -0.17%     UNI 2209    2.98%

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО НА АНИТА ГИБСОН: И јас и ќерка ми ѝ погледнавме на смртта во очи

Објавено во: Стил 12 Јуни, 2018

Кога ми соопштија дека на Ребека ѝ е дијагностициран рак на лимфните жлезди чувството беше хорор, страв кој парализира. Три години подоцна, за мојата болест имав сосем други чувства. Повеќе лутина, отколку страв. Станав поодлучна и похрабра, раскажува авторката на книгата „Неверојатни вистини и вистински лаги за канцерот“

Книгата „Неверојатни вистини и вистински лаги за канцерот“ на почетокот од месецов ја разбранува домашната издавачка сцена. Авторката Анита Гибсон, Македонка која повеќе од три децении живее во Лондон, тврди дека ова нејзино дело (достапно во книжарниците на Literatura.mk) може да им го промени животот на пациентите со малигни заболувања. За нејзините шокантни сознанија и искуства читајте во продолжение во текстот објавен на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

НЕОБИЧЕН OГЛАС: Бараат бебиситерки преку Вибер

НЕОБИЧЕН OГЛАС: Бараат бебиситерки преку Вибер

Доволно сум стара за да се чувствувам млада

Доволно сум стара за да се чувствувам млада

За 40 отсто зголемен бројот на деца со алергии: Интервју со доктор Баџакова

За 40 отсто зголемен бројот на деца со алергии: Интервју со доктор Баџакова

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

НА СВЕТИ ЈОВАН СЕ СЛУЧУВААТ РАЗНИ ЧУДА: Денес не треба да го правите ова

НА СВЕТИ ЈОВАН СЕ СЛУЧУВААТ РАЗНИ ЧУДА: Денес не треба да го правите ова

(ФОТО) Вака изгледа едно ноќно дежурство на Aнтонио Милошоски

(ФОТО) Вака изгледа едно ноќно дежурство на Aнтонио Милошоски

(ВИДЕО-ФОТО) Светот тагува за кученцето Бу: Неговото срце не ја издржа смртта на другарот

(ВИДЕО-ФОТО) Светот тагува за кученцето Бу: Неговото срце не ја издржа смртта на другарот

ШТО НАПРАВИВМЕ ОД ЖИВОТОТ: Имаме големи куќи, а мали семејства, многу дипломи а ни малку знаење!

ШТО НАПРАВИВМЕ ОД ЖИВОТОТ: Имаме големи куќи, а мали семејства, многу дипломи а ни малку знаење!