18 Август, 2018
0.3265
    ALK 7956.45    -0.54%     GRNT 793.88    -1.36%     KMB 5168.81    -0.47%     MERM 2006    126.41%     MKSD 204    0%     MPT 44500.29    -1.11%     MTUR 4600    -1.08%     OHB 6500    -0.01%     OKTA 4215.18    -6.1%     PPIV 44500    -1.13%     RADE 1700    -0.12%     RMDEN17 96.02    -0.08%     RZEK 30    0%     RZTK 511    0%     RZUS 120    -2.94%     STB 1031.49    0.11%     STIL 131.22    -1.34%     TEL 277.4    -1.52%     TNB 14130    -0.46%     TTK 1146    -0.09%     UNI 2400    0.04%     VITA 8767    3%

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО НА АНИТА ГИБСОН: И јас и ќерка ми ѝ погледнавме на смртта во очи

Објавено во: Стил 12 Јуни, 2018

Кога ми соопштија дека на Ребека ѝ е дијагностициран рак на лимфните жлезди чувството беше хорор, страв кој парализира. Три години подоцна, за мојата болест имав сосем други чувства. Повеќе лутина, отколку страв. Станав поодлучна и похрабра, раскажува авторката на книгата „Неверојатни вистини и вистински лаги за канцерот“

Книгата „Неверојатни вистини и вистински лаги за канцерот“ на почетокот од месецов ја разбранува домашната издавачка сцена. Авторката Анита Гибсон, Македонка која повеќе од три децении живее во Лондон, тврди дека ова нејзино дело (достапно во книжарниците на Literatura.mk) може да им го промени животот на пациентите со малигни заболувања. За нејзините шокантни сознанија и искуства читајте во продолжение во текстот објавен на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

Новинарката Катерина Гетева ја открива тајната: Како ослабела 31 килограм

Новинарката Катерина Гетева ја открива тајната: Како ослабела 31 килограм

TОП ПЕТ ДЕСТИНАЦИИ ЗА 2019: Eдна земја е од Балканот

TОП ПЕТ ДЕСТИНАЦИИ ЗА 2019: Eдна земја е од Балканот

(ВИДЕО) Прво интервју: Елена Велевска проговори за семејното насилство

(ВИДЕО) Прво интервју: Елена Велевска проговори за семејното насилство

Мајчинството не е трка: Инспиративна колумна на Силвија Митевска

Мајчинството не е трка: Инспиративна колумна на Силвија Митевска

Мадона полни 60 години: Модна трансформација на кралицата на поп музиката

Мадона полни 60 години: Модна трансформација на кралицата на поп музиката

Елена Велевска ги потврди гласините за развод: Од идиличен брак до семејно насилство

Елена Велевска ги потврди гласините за развод: Од идиличен брак до семејно насилство

Странци нема да можат повеќе да купуваат куќи во оваа земја

Странци нема да можат повеќе да купуваат куќи во оваа земја

Ќерката на Канго со емотивна посвета: Прости ми татко ако не те усреќив

Ќерката на Канго со емотивна посвета: Прости ми татко ако не те усреќив

Седум највлијателни книги за бизнисот напишани некогаш

Седум највлијателни книги за бизнисот напишани некогаш