20 Мај, 2024
0.0267

Повикана итна помош, Дино Мерлин не се чувствувал добро

Објавено во: Балкан 12 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Бројни регионални портали објавија дека легендарниот кантавтор Дина Мерлин повикал итна помош откако му се слошило.

Имено, на видеото кое се шири на социјалните мрежи се гледа дека брза помош дошла да го земе. Неговиот тим кој изјави дека не е ништо сериозно и дека тој се чувствува добро.

„Ви благодариме за грижата, Дино се чувствува добро. Малку му се слоши, но сега се е во ред“, рекле од тимот на Мерлин.

Мерлин не настапи за време на Рамазан. Тојј неодамна одржа два концерта во во Љубљана. 


Можеби ќе ве интересира

„ГИ ВИДОВ ВО 14 ЧАСОТ И 45 МИНУТИ КАЈ ДЕПОНИЈАТА“: Сведок раскажа сѐ за средбата со убијците на Данка

„ГИ ВИДОВ ВО 14 ЧАСОТ И 45 МИНУТИ КАЈ ДЕПОНИЈАТА“: Сведок раскажа сѐ за средбата со убијците на Данка

ЈА ИЗНЕНАДИ ЈАВНОСТА СО ПОДАТОКОТ ЗА ГОЛЕМАТА ЗАШТЕДА, ПА КУПИ СТАН ВО ЕЛИТНА НАСЕЛБА - која е хрватската пратеничка што ова си го дозволи, ја паметиме и овде

ЈА ИЗНЕНАДИ ЈАВНОСТА СО ПОДАТОКОТ ЗА ГОЛЕМАТА ЗАШТЕДА, ПА КУПИ СТАН ВО ЕЛИТНА НАСЕЛБА - која е хрватската пратеничка што ова си го дозволи, ја паметиме и овде

ВО СУПЕРМАРКЕТИ, АПТЕКИ И ДРУГИ ПРОДАВНИЦИ ВО ГРЦИЈА, НЕ Е ДОЗВОЛЕНО ДА СЕ ОДИ ВО КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ: Ако ги почитувате овие правила, нема да ги налутите сопствениците

ВО СУПЕРМАРКЕТИ, АПТЕКИ И ДРУГИ ПРОДАВНИЦИ ВО ГРЦИЈА, НЕ Е ДОЗВОЛЕНО ДА СЕ ОДИ ВО КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ: Ако ги почитувате овие правила, нема да ги налутите сопствениците

„НУДАТ ШУПИ И ДУПКИ, А ЦЕНИТЕ СЕ КАКО ВО МОНАКО“: Сместувањето во Грција поскапело повеќе од двојно, Србите се во невидена паника за летување!

„НУДАТ ШУПИ И ДУПКИ, А ЦЕНИТЕ СЕ КАКО ВО МОНАКО“: Сместувањето во Грција поскапело повеќе од двојно, Србите се во невидена паника за летување!

ВУЧИЌ ЗА АМАНДМАНИТЕ КОИ ГИ ПОДНЕСЕ ЦРНА ГОРА НА РЕЗОЛУЦИЈАТА ЗА СРЕБРЕНИЦА: Тоа е валкана игра и перфиден трик

ВУЧИЌ ЗА АМАНДМАНИТЕ КОИ ГИ ПОДНЕСЕ ЦРНА ГОРА НА РЕЗОЛУЦИЈАТА ЗА СРЕБРЕНИЦА: Тоа е валкана игра и перфиден трик

КРАДЕЛ НА ПЕЛОПОНЕЗ: Уапсен е македонски државјанин со „богато“ криминално досие

КРАДЕЛ НА ПЕЛОПОНЕЗ: Уапсен е македонски државјанин со „богато“ криминално досие

ГЕРАПЕТРИТИС: Граѓаните на Северна Македонија не би сакале да ги стават во опасност односите со Грција

ГЕРАПЕТРИТИС: Граѓаните на Северна Македонија не би сакале да ги стават во опасност односите со Грција

ЛИДЕРОТ НА СИРИЗА ДО МИЦОТАКИС: Ако сметате дека Договорот од Преспа е предавнички, еве ви шанса да го поништите

ЛИДЕРОТ НА СИРИЗА ДО МИЦОТАКИС: Ако сметате дека Договорот од Преспа е предавнички, еве ви шанса да го поништите

ПОЛИЦИЈАТА ЗАПЛЕНИ СЕКИРА И НОЖ: Четиринаесетгодишно девојче од Црна Гора планирало терористички напад во Грац

ПОЛИЦИЈАТА ЗАПЛЕНИ СЕКИРА И НОЖ: Четиринаесетгодишно девојче од Црна Гора планирало терористички напад во Грац