23 Јуни, 2024
0.0237

ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА ГИ ПРЕКРШИ СИТЕ ПРАВИЛА: Не се грижеше за последиците, сега тоа го прави Кејт

Објавено во: Свет 30 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Познато е дека и принцот Вилијам и принцезата Кејт се практични родители, и дека се посветени и дека ништо не е над потребите на нивните деца.

Посветени родители

Со текот на годините, парот откри делови од нивниот семеен живот зад затворени врати. На големо задоволство на кралските обожаватели, идниот крал и кралица дадоа сладок увид во нивните методи на воспитување - од хобија и интереси на нивните деца до вредностите што тие се обидуваат да ги всадат кај нивните деца.

Принцезата Дијана ги прекрши сите правила со своите методи, а сега тоа го прави и Кејт

Еден од методите на родителство што Кејт го усвоила од нејзината покојна свекрва е толку невообичаен во ова семејство што дури е наречено „златното правило“ на принцезата Дијана кога станува збор за воспитувањето на нејзините два сина, Вилијам и Хари.

Таа сака да ги воспитува своите деца поинаку

Принцезата од Велс има за цел да ги држи стапалата на нејзините деца цврсто на земја, и покрај нивните кралски привилегии. Дијана често ги носеше Вилијам и Хари со себе на хуманитарни ангажмани, па ја видоа реалноста на животот за помалку среќните луѓе. Таа, исто така, инсистираше браќата да напишат белешки за благодарност за да обезбедат добро однесување уште од детството.

Ова правило Кејт го применила и со нејзините три деца, од кои наводно се очекува да напишат белешка за благодарност секогаш кога ќе добијат подарок.

- Вилијам и Кејт ја развија оваа брилијантна вештина да остават да изгледаат спонтано колку што можат и така децата го гледаат тоа. Во детските навики се вметнуваат манири на маса, благодарници, мали љубезности за со тек на време тие да станат автоматски - изјавил извор за The Sun.

Нозете цврсто на земја

Слично како што Дијана ги носеше Вилијам и Хари со себе на добротворни настани, Кејт ги донесе и своите деца за да помогне во некои од нејзините филантропски напори.

Неодамна, Џорџ, Шарлот и Луис ја придружуваа до Мејденхед - во близина на нивниот дом во Виндзор - каде и помогнаа да се спакуваат празнични кеси со подароци полни со играчки и други добра за непривилегираните деца да ги добијат на Божиќ.

Таа имаше свој начин, без оглед на правилата

Кралскиот автор Ендрју Мортон, кој соработувал со Дијана на биографијата на нејзиниот живот, објаснил дека покојната принцеза сакала да ги научи своите синови за реалниот свет.

- Од рана возраст ги носеше младите членови на кралското семејство на своите приватни хуманитарни посети. Една од причините беше тоа што не сакаше момчињата да пораснат мислејќи дека целиот свет се 4х4 Ренџ Ровери, пиштоли и бебиситерки - објаснува таа.

Можеби ќе ве интересира

Њујорк Тајмс: Украинците се групираат на социјални мрежи за да избегнат мобилизација

Њујорк Тајмс: Украинците се групираат на социјални мрежи за да избегнат мобилизација

Рим ќе додели нови лиценци за таксисти по 18 години

Рим ќе додели нови лиценци за таксисти по 18 години

ОРБАН СО ОСТРА КРИТИКА КОН ГЕРМАНЦИТЕ: „Порано беа земја на ред и вредни луѓе, сега...“

ОРБАН СО ОСТРА КРИТИКА КОН ГЕРМАНЦИТЕ: „Порано беа земја на ред и вредни луѓе, сега...“

ВРАБОТЕНИ ВО ДИЗНИ ЈА ТУЖАТ КОМПАНИЈАТА: останале без домови поради проект на познатиот бренд

ВРАБОТЕНИ ВО ДИЗНИ ЈА ТУЖАТ КОМПАНИЈАТА: останале без домови поради проект на познатиот бренд

„ТОА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМА ГРЕШКА“: Путин му се закани на непријателот на Ким Џонг Ун, бура во светот поради договорот со Северна Кореја!

„ТОА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМА ГРЕШКА“: Путин му се закани на непријателот на Ким Џонг Ун, бура во светот поради договорот со Северна Кореја!

НАД 40 ПОВРЕДЕНИ И ПЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАР ВО ТУРЦИЈА: на терен и понатаму екипи за спасување

НАД 40 ПОВРЕДЕНИ И ПЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАР ВО ТУРЦИЈА: на терен и понатаму екипи за спасување

ДАЛИ ТРЕТМАНИТЕ ЌЕ ТРААТ ПОВЕЌЕ ОД ОЧЕКУВАНОТО? Кејт не сакаше да слуша, сега ќе се справува со последиците

ДАЛИ ТРЕТМАНИТЕ ЌЕ ТРААТ ПОВЕЌЕ ОД ОЧЕКУВАНОТО? Кејт не сакаше да слуша, сега ќе се справува со последиците

КОЛКУ ПОБОГАТИ ТОЛКУ ПОМАЛ НАТАЛИТЕТ: Италија и Шпанија со најмалку новороденчиња, еве каде се раѓаат најмногу бебиња

КОЛКУ ПОБОГАТИ ТОЛКУ ПОМАЛ НАТАЛИТЕТ: Италија и Шпанија со најмалку новороденчиња, еве каде се раѓаат најмногу бебиња

БЕШЕ ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ, НО НИКОГАШ НЕ БЕШЕ НОМИНИРАН ЗА ОСКАР: Топ 10 улоги по кои Доналд Сатерленд ќе остане запаметен

БЕШЕ ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ, НО НИКОГАШ НЕ БЕШЕ НОМИНИРАН ЗА ОСКАР: Топ 10 улоги по кои Доналд Сатерленд ќе остане запаметен