10 Декември, 2023
0.0232

ПРОНАЈДЕН БРАЧНИОТ ПАР ПО КОЈ СЕ ТРАГАШЕ ВО ГРЦИЈА: Еве што им се случило

Објавено во: Балкан 20 Септември, 2023

Добивај вести на Viber

Брачен пар од Србија, Мирко и Миле М, по кои трагаа нивните загрижени деца, вчера вечер е пронајден во Паралија. Како што беше објавено во Фејсбук групата Грција инфо, се јавил сопственикот на вилата во која престојуваат и изјавил дека имаат проблем со телефонот.

Како што се наведува во вчерашниот апел, во групата, Мирка и Миле М. не контактирале со децата од неделата кога пристигнале во Катерини Паралија, објавено е во Фејсбук групата Грција инфо.

„ Во неделата Мирка и Миле М. пристигнаа во Паралија и најдоа соба во близина на плажата. Потоа им се јавија на семејството, поточно ќерката и синот. Оттогаш нивните деца безуспешно се обидуваат да се слушнат со нив, но се недостапни“, се наведува во групата Грција инфо.

Децата на брачната двојка контактирале со полицијата во Катерини и биле известени дека немаат информации дека нешто им се случило на овие лица.

„Затоа би ве замолил сите кои го читате ова и сте во Паралија, доколку ја видите оваа двојка, дајте им до знаење дека децата ги бараат и дека се загрижени. Тие дојдоа со црн автомобил БМВ и имаат регистарски таблички од Деспотовац.

ФОТО: Фејсбук/ Радмило Белиќ


* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

ИСЧЕЗНА 17 ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ВО СРБИЈА - мајката очајно ја бара Сара Петровиќ од Борча

ИСЧЕЗНА 17 ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ВО СРБИЈА - мајката очајно ја бара Сара Петровиќ од Борча

СРПСКИ МЕТЕОРОЛОГ: Судир на силни антициклони ќе ни донесе зима на каква што не се надевавме

СРПСКИ МЕТЕОРОЛОГ: Судир на силни антициклони ќе ни донесе зима на каква што не се надевавме

ВУЧИЌ СЕ СРЕТНА СО СВОЈОТ ДВОЈНИК: Од него доби и подарок

ВУЧИЌ СЕ СРЕТНА СО СВОЈОТ ДВОЈНИК: Од него доби и подарок

ВРАЧЕНИ МУ СЕ ДВЕ КАЗНИ: Приведен е српски политичар на Косово

ВРАЧЕНИ МУ СЕ ДВЕ КАЗНИ: Приведен е српски политичар на Косово

Поскапува патарината во Грција

Поскапува патарината во Грција

ДУРИ 70 ПРОДАВНИЦИ И НАД ТРИ ИЛЈАДИ ВРАБОТЕНИ ВО ЛИДЛ-СРБИЈА: Во Краљево и Златибор се отворија продавници

ДУРИ 70 ПРОДАВНИЦИ И НАД ТРИ ИЛЈАДИ ВРАБОТЕНИ ВО ЛИДЛ-СРБИЈА: Во Краљево и Златибор се отворија продавници

ОБДУКЦИЈАТА ЌЕ ОТКРИЕ МНОГУ ДЕТАЛИ, ЗАТОА Е КЛУЧНА: Еве што велат српските експерти за монструозното убиство на Вања

ОБДУКЦИЈАТА ЌЕ ОТКРИЕ МНОГУ ДЕТАЛИ, ЗАТОА Е КЛУЧНА: Еве што велат српските експерти за монструозното убиство на Вања

МЕШТАНИТЕ OД ГРЧКО СЕЛО ГЛАСАА ЗА ПРЕСЕЛУВАЊЕ: Не сакаат да страдаат од поплави

МЕШТАНИТЕ OД ГРЧКО СЕЛО ГЛАСАА ЗА ПРЕСЕЛУВАЊЕ: Не сакаат да страдаат од поплави

Стив Вознијак од утре станува српски државјанин

Стив Вознијак од утре станува српски државјанин