14 Јули, 2020
0.0339

Се бара враќање на полицискиот час за повеќе општини

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 03 Јуни, 2020

Се бара враќање на полицискиот час за продолжениот викенд.

Предлогот на комисијата до власта ќе биде, за цело Скопје, Штип, Куманово и Тетово од утре во 21 часот до понеделник наутро да биде воведен полициски час, за Фактор потврдуваат од Комисијата. 

Велат дека ова е најдобро решение. Целта е да се спречи луѓето да не патуваат за продолжениот викенд. 

За да се избегне фреквенција на луѓето кои живеат во општини каде има голем број заразени. 

Деновиве ќе има уште анализи, по што ќе се знае дали ова е последен карантин. 

Во Македонија скокна бројот на заразени, а денес имаме 101 случај. 

Меѓу заразените деновиве се најдоа и функционери од власта. 

Можеби ќе ве интересира

Гласале 723 лица заболени од коронавирус и во самоизолација

Гласале 723 лица заболени од коронавирус и во самоизолација

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа заболените и луѓето во самоизолација, а денес има 88 нови инфицирани

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа заболените и луѓето во самоизолација, а денес има 88 нови инфицирани

До 15 часот гласаа 340 луѓе кои се во самоизолација

До 15 часот гласаа 340 луѓе кои се во самоизолација

Директорот на ЗОО приведен поради објава на Фејсбук да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Директорот на ЗОО приведен поради објава на Фејсбук да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Кој ќе се обрати на Илинден во Скопје, Крушево и Пелинце?

Кој ќе се обрати на Илинден во Скопје, Крушево и Пелинце?

Maкедонија се приклучува кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19

Maкедонија се приклучува кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19

Познато како ќе работат базените и плажите

Познато како ќе работат базените и плажите

ВАЖИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Во Косово влез само со негативен корона тест

ВАЖИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Во Косово влез само со негативен корона тест

На 15 јули ќе може да се подигнат лични карти

На 15 јули ќе може да се подигнат лични карти