13 Јули, 2024
0.0256

СЕ ОГЛАСИ НАВОДНАТА ЉУБОВНИЦА НА ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ: Никој не очекуваше да каже ништо, но не можеше повеќе да молчи

Објавено во: Стил 19 Март, 2024

Добивај вести на Viber

Сара Роуз Ханбери (40) очигледно сака да биде исклучена од љубовниот триаголник во кој е вмешана со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Со оглед на тоа дека не престануваат шпекулациите за нејзината врска со Вилијам, деновиве Сара Роуз излезе со став за целата ситуација.

„Приказните се целосно невистинити“, рече таа преку своите адвокати во саботата на 16 март. 

Таа негираше дека принцезата од Велс исчезнала од очите на јавноста затоа што дознала дека Сара Роуз и принцот имале многу блиски односи.

А како Сара Роуз се вклучи во целата приказна? Па, водителот Стивен Колбер во своето шоу „The Late Show With Stephen Colbert“ рече:

"Се плашам дека имам некои сериозни вести за британското кралско семејство. Интернет-лошите шпекулираат дека отсуството на Кејт има врска со нејзиниот сопруг, идниот крал на Велика Британија, Вилијам, кој има афера. Мислам дека сите знаеме кој другата наводна сопруга е, кажи го со мене, Маркизот од Чолмондели (насловот на Сара Роуз Ханбери) Имаше приказни за тоа како започнала аферата меѓу Вилијам и неа во 2019 година. Според таблоидите, тогаш Кејт се соочила со него за тоа, на што тој се насмеа и рече дека нема ништо помеѓу нив“.


Палатата Кенсингтон не ја коментираше наводната афера. Ханбери е поврзана со кралското семејство со години, присуствувајќи на свадбата на Вилијам и Кејт во 2011 година, како и на погребот на принцот Филип во 2021 година. Таа е поранешен модел и се омажи за Дејвид Чолмондели во 2009 година.

„Кејт смета дека овие гласини се штетни, и пречи да мисли дека еден ден нејзините деца ќе читаат за нив на Интернет“, рекол извор близок до кралското семејство во 2019 година, мислејќи на принцовите Џорџ (10) и Луис (5) и Принцезата Шарлот (8).

Фото: Принтскрин/Твитер