15 Јули, 2020
0.0394

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ: Заразени се 76 луѓе

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 02 Јуни, 2020

Се зголеми бројот на заразени од коронавирусот. 

Според најновата статистика, бројот на заразени е 76, а тестирани се 885 луѓе.

Министерот Филипче претходно соопшти дека бројот на инфицирани е 67.

Во Скопје има 52, во Куманово 2, во Штип 1, во Тетово 14, во Велес 2, во Гостивар 2, во Кочани 1, во  Пробиштип 1 и во  Кратово исто 1.

Можеби ќе ве интересира

ГРАЃАНИТЕ ЧЕКААТ ДА ГЛАСААТ: Дисциплинирано во Скопје

ГРАЃАНИТЕ ЧЕКААТ ДА ГЛАСААТ: Дисциплинирано во Скопје

Малолетник од Сирија е најден во багажник на возило

Малолетник од Сирија е најден во багажник на возило

Македонец во Мелбурн осомничен за убиство на сопругата

Македонец во Мелбурн осомничен за убиство на сопругата

РЕДИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ ВО ШТИП: Излезеноста на сите ИМ до 11.00 е околу 14 отсто

РЕДИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ ВО ШТИП: Излезеноста на сите ИМ до 11.00 е околу 14 отсто

ДИК: Излезноста на гласачите до 11 часот изнесува 11 отсто

ДИК: Излезноста на гласачите до 11 часот изнесува 11 отсто

ЈО: Со автомобил растурале флаери во Дебреше

ЈО: Со автомобил растурале флаери во Дебреше

Очекувајте локален дожд попладне

Очекувајте локален дожд попладне

ДИК: До 9 часот излезноста е 5.19 отсто

ДИК: До 9 часот излезноста е 5.19 отсто

МОСТ: Сите гласачки места се навреме отворени

МОСТ: Сите гласачки места се навреме отворени